mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN: Strajk w Niemczech na korzyść dla Polski

MAN: Strajk w Niemczech na korzyść dla Polski

Na skutek strajków pracowników koncernu MAN w niemieckim Salzgitter, producent zamierza przenieść część produkcji swoich autobusów niskopodłogowych do Polski. Do 2012 roku MAN zainwestuje w naszym kraju około 60 milionów euro.

MAN: Strajk w Niemczech na korzyść dla Polski
Polska powoli staje się potęgą w produkcji autobusów w Europie. Obecnie siła produkcyjna nad Wisłą takich pojazdów jest trzecią na Starym Kontynencie, choć niewykluczone, że dzięki nowej inwestycji MANa nastąpi awans na wyższe miejsca w rankingu.

Decyzja niemieckiej marki spowodowana została w głównej mierze przez nieustające strajki w fabryce koncernu w Salzgitter. Przeniesienie produkcji do Polski pozwoli firmie zrestrukturyzować niemieckie zakłady i sprawi, że staną się one rentowne. Zarząd MAN porozumiał się już w tej kwestii ze związkami zawodowymi.

Jak na razie nie wiadomo dokładnie gdzie zainwestowane zostanie około 60 milionów euro. Obecnie MAN w Polsce posiada jedną fabrykę autobusów w Tarnowie oraz zakłady wytwarzające komponenty w Starachowicach. Na październik br. przewidziane jest jednak otwarcie nowej filii w Niepołomicach koło Krakowa. Tam jednak MAN zamierza ulokować produkcję ciężarówek.

Środki na nową inwestycję zostaną przekazane na budowę nowej linii montażowej, centrum nadzoru jakości i rozwoju oraz centrum logistyczne. To ostatnie ma zatrudniać około 220 pracowników. Pierwsze prace nad adaptacją produkcji niskopodłogowych autobusów mają ruszyć w Polsce już w przyszłym roku. Cały projekt ma być z kolei gotowy do roku 2012.

Czytaj także:

Z Salzgitter do Polski 2007-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.