mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN Truck & Bus AG przejął EURO-Leasing

MAN Truck & Bus AG przejął EURO-Leasing

Firma EURO-Leasing, zajmująca się wynajmem pojazdów ciężarowych z dniem 1.4.2011 r. w całości została przejęta przez koncern MAN Truck & Bus AG. Dotychczas, firma MAN posiadała, w tej wiodącej niemieckiej firmie zajmującej się wynajmem pojazdów użytkowych, większościowy pakiet udziałów w wysokości 50,1% a teraz nabyła pozostałe 49,9% udziałów.

MAN Truck & Bus AG przejął EURO-Leasing
W ten sposób koncern MAN umocnił swoją dotychczasową pozycję na rynku wynajmu pojazdów użytkowych. Firma EURO-Leasing dysponuje aktualnie flotą liczącą ponad 3.200 pojazdów ciężarowych, 8.300 naczep oraz przyczep i już dzisiaj świadczy usługi pod marką MAN Rental.
„Całkowite przejęcie spółki EURO-Leasing jest logicznym krokiem w kierunku stałego umacniania naszej pozycji na tym perspektywicznym rynku “, wyjaśnia Dr. Frank Hiller, członek zarządu odpowiedzialny za pion Sprzedaż, Serwis i Marketing w koncernie MAN Truck & Bus AG. „Dzięki know-how i właściwemu podejściu do klientów w ostatnich latach EURO-Leasing bardzo się rozwinął; korzystając z kompetencji technicznej oraz międzynarodowej sieci sprzedaży i serwisu firmy MAN, będziemy mogli zaoferować klientom detalicznym i firmowym wyjątkowe portfolio efektywnych pojazdów i związanych z nimi usług“, mówi Ralf Faust, dyrektor firmy EURO-Leasing GmbH.
Firma MAN, dzięki całkowitemu przejęciu firmy EURO-Leasing, będzie mogła dalej poszerzać swoją działalność w zakresie wynajmu pojazdów użytkowych na rynku międzynarodowym. Spółki EURO-Leasing i MAN Rental są aktualnie obecne w Niemczech, Polsce i w Danii. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie MAN Rental na rynek w Wielkiej Brytanii i w Szwecji. Przejęcie firmy EURO-Leasing nie spowoduje żadnych zmian w strukturze spółki. „Krótkie kanały decyzyjne i operacyjna elastyczność mają decydujące znaczenie dla sukcesu firmy zajmującej się wynajmem pojazdów. Dlatego też nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian do dzisiejszych struktur firmy EURO-Leasing i ingerować w jej dotychczasową samodzielność. Kompetencja EURO-Leasing stanie się jedynie dodatkowym produktem w palecie usług działu sprzedaży MAN, oferowanym w przyszłości także na nowych rynkach”, stwierdza Dr. Hiller. Marka EURO-Leasing zostanie zachowana, a w krajach, w których firma MAN planuje w przyszłości rozpocząć lub poszerzyć swoją dotychczasową działalność w zakresie wynajmu pojazdów, usługi będą realizowane pod marką MAN Rental.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.