mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN Truck & Bus AG przejął EURO-Leasing

MAN Truck & Bus AG przejął EURO-Leasing

Firma EURO-Leasing, zajmująca się wynajmem pojazdów ciężarowych z dniem 1.4.2011 r. w całości została przejęta przez koncern MAN Truck & Bus AG. Dotychczas, firma MAN posiadała, w tej wiodącej niemieckiej firmie zajmującej się wynajmem pojazdów użytkowych, większościowy pakiet udziałów w wysokości 50,1% a teraz nabyła pozostałe 49,9% udziałów.

MAN Truck & Bus AG przejął EURO-Leasing
W ten sposób koncern MAN umocnił swoją dotychczasową pozycję na rynku wynajmu pojazdów użytkowych. Firma EURO-Leasing dysponuje aktualnie flotą liczącą ponad 3.200 pojazdów ciężarowych, 8.300 naczep oraz przyczep i już dzisiaj świadczy usługi pod marką MAN Rental.
„Całkowite przejęcie spółki EURO-Leasing jest logicznym krokiem w kierunku stałego umacniania naszej pozycji na tym perspektywicznym rynku “, wyjaśnia Dr. Frank Hiller, członek zarządu odpowiedzialny za pion Sprzedaż, Serwis i Marketing w koncernie MAN Truck & Bus AG. „Dzięki know-how i właściwemu podejściu do klientów w ostatnich latach EURO-Leasing bardzo się rozwinął; korzystając z kompetencji technicznej oraz międzynarodowej sieci sprzedaży i serwisu firmy MAN, będziemy mogli zaoferować klientom detalicznym i firmowym wyjątkowe portfolio efektywnych pojazdów i związanych z nimi usług“, mówi Ralf Faust, dyrektor firmy EURO-Leasing GmbH.
Firma MAN, dzięki całkowitemu przejęciu firmy EURO-Leasing, będzie mogła dalej poszerzać swoją działalność w zakresie wynajmu pojazdów użytkowych na rynku międzynarodowym. Spółki EURO-Leasing i MAN Rental są aktualnie obecne w Niemczech, Polsce i w Danii. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie MAN Rental na rynek w Wielkiej Brytanii i w Szwecji. Przejęcie firmy EURO-Leasing nie spowoduje żadnych zmian w strukturze spółki. „Krótkie kanały decyzyjne i operacyjna elastyczność mają decydujące znaczenie dla sukcesu firmy zajmującej się wynajmem pojazdów. Dlatego też nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian do dzisiejszych struktur firmy EURO-Leasing i ingerować w jej dotychczasową samodzielność. Kompetencja EURO-Leasing stanie się jedynie dodatkowym produktem w palecie usług działu sprzedaży MAN, oferowanym w przyszłości także na nowych rynkach”, stwierdza Dr. Hiller. Marka EURO-Leasing zostanie zachowana, a w krajach, w których firma MAN planuje w przyszłości rozpocząć lub poszerzyć swoją dotychczasową działalność w zakresie wynajmu pojazdów, usługi będą realizowane pod marką MAN Rental.

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic