mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN Truck & Bus na targach Busworld

MAN Truck & Bus na targach Busworld

Pod hasłem The Way People Travel , czyli Jak podróżują ludzie, MAN Truck & Bus prezentuje na targach w belgijskim Kortrijk nowości obydwu marek autobusowych MAN i NEOPLAN. Targi odbędą się w dniach od 21 do 26 października.

MAN Truck & Bus na targach Busworld
Na targach Busworld swoją światową premierę i jednocześnie inaugurację sprzedaży świętuje dwupiętrowy autobus Premium NEOPLAN Skyliner. MAN prezentuje Lion´s City M - zwrotny autobus o długości 10,50 metra, przeznaczony do jazdy miejskiej. Na długo przed wprowadzeniem przyszłej normy emisji spalin Euro 6 MAN już teraz prezentuje w Kortrijk autobus Lion’s City z silnikiem wysokoprężnym, spełniającym wymagania normy Euro 6. Także eksponaty silników typu D08 i D20 spełniają wymagania tej normy. Jako partner producentów nadwozi MAN Truck & Bus przedstawia na targach swoją ofertę silników wysokoprężnych i silników zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) do autobusów a także ich komponenty, jak na przykład osie. Na stoisku eksperci informować będą ponadto o nowych koncepcjach mobilności, jak na przykład Bus Rapid Transit dla publicznego transportu miejskiego. Na zewnątrz hali targowej można będzie odbyć jazdę próbną autobusem z napędem hybrydowym MAN Lion´s City Hybrid.
Konferencja prasowa MAN Truck & Bus odbędzie się w tym roku po raz pierwszy na dzień przed rozpoczęciem targów. Jej termin to 20 października, godzina 11, na stoisku MAN (numer stoiska 2-2 w hali nr 2).
 
W perspektywie ropoczęcia sprzedaży autobusu Skyliner, prezentująca markę NEOPLAN strona internetowa www.NEOPLAN-BUS.com oferuje od 1 września 2011 całkowicie zmieniony dział informacji o produkcie. Skyliner’a można dokładnie obejrzeć przy mocy wirtualnej, trójwymiarowej prezentacji panoramicznej. W dziale Szczegółów Produktu na stronie przedstawione są wszystkie parametry techniczne Skyliner’a: stylistyka, klimatyzacja, wnętrze, wyposażenie w elementy bezpieczeństwa, technologia napędu i aerodynamika. Dział Fakty & Downloads oferuje do ściągnięcia nową broszurę o produkcie, nagrania wideo prezentujące pojazd oraz zdjęciową bazę danych zawierającą cały szereg wrażeń z oglądania dwupoziomowego autobusu Premium od wewnątrz i od zewnątrz. Na targach Busworld cała strona marki NEOPLAN będzie ponadto dostępna w językach francuskim i tureckim.
Trójwymiarowe zwiedzanie Skyliner’a: Odwiedzający stronę internetową już teraz mogą zapoznać się ze szczególnymi wrażeniami, jakie można odnieść, siedząc w nowym autobusie Skyliner. Obydwa poziomy nowego dwupoziomowego Premium można odkrywać wirtualnie i trójwymiarowo. Panoramy 3D są fascynującymi dziełami optycznymi - każda z nich składa się z 24 pojedynczych zdjęć o rozmiarze 40 megapikseli. Na rozświetlonym górnym pokładzie wrażenie przestrzeni jest szczególnie silne - duże przeszklone powierzchnie pozwalają oglądać zapierające dech w piersiach widoki. Szczególnie atrakcyjne elementy wyposażenia są objaśniane przez dodatkowe informacje, jakie można wyświetlić na ekranie. Koncepcja SkyLights autobusu Skyliner składa się z trzech elementów: biegnące ukośnie do góry i przechodzące w dach szyby boczne oraz przeszklone segmenty dachu tworzą niemal kompletną, rozciągającą się na całej długości autobusu szklaną powierzchnię. Rozległa szyba panoramiczna w połączeniu z umieszczoną w kopule dachu szklaną płytą o powierzchni 0,5 metra kwadratowego nad siedzeniami w pierwszym rzędzie sprawia, że będą to zapewne cztery najbardziej pożądane fotele.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando