mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN Truck & Bus zwiększa efektywność transportu

MAN Truck & Bus zwiększa efektywność transportu

MAN Truck & Bus konsekwentnie rozszerza swoją ofertę pakietów wyposażenia pojazdów, zwiększających efektywność transportu - teraz, w formie elastycznych pakietów EfficientLine, oferuje wyposażenie zwiększające efektywność, dzięki czemu także inne typy pojazdów ciężarowych mogą przynosić zyski w postaci mniejszego zużycia paliwa i mniejszej emisji CO2.

MAN Truck & Bus zwiększa efektywność transportu
Prekursor w tym zakresie MAN TGX EfficientLine otrzymuje dodatkowe wsparcie. Zalety TGX EfficientLine związane z mniejszym zużyciem paliwa zostały, od momentu wprowadzenia w ubiegłym roku tego pojazdu na rynek, jednoznacznie potwierdzone w niezależnych testach i jazdach próbnych. Fakt, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy udało się sprzedać ponad 1000 pojazdów tego typu, świadczy najlepiej o sukcesie rynkowym TGX EfficientLine.
Teraz MAN Truck & Bus oferuje w formie elastycznych pakietów EfficientLine wyposażenie zwiększające efektywność, dzięki czemu także inne typy pojazdów ciężarowych mogą przynosić zyski w postaci mniejszego zużycia paliwa i mniejszej emisji CO2. Dotyczy to ciągników siodłowych konfigurowanych z uwzględnieniem wymagań klienta, na przykład z dużą kabiną XXL lub bez pakietu aerodynamicznego w celu zapewnienia optymalnego przepływu w połączeniu z naczepą typu cysterna. Odpowiednie pakiety EfficientLine dostępne są także dla ciągników siodłowych Tank/Silo, w których ważnym parametrem jest niska masa własna.

Pakiety EfficientLine dostępne są dla ciągników dwuosiowych MAN TGX z silnikami o mocy od 360 do 480 KM i z zawieszeniem mechaniczno – pneumatycznym lub w pełni pneumatycznym. Dotyczy to również ciągników typu „Ultra” z niską wysokością naczepiania. Pakiety dostępne są także dla ciągników siodłowych MAN TGS 4x2 z silnikami o mocy od 320 do 480 KM i z zawieszeniem mechaniczno - pneumatycznym – idealnych do zastosowań w transporcie dalekobieżnym krajowym lub międzynarodowym. Oferowane pakiety są elastyczne pod względem wyboru zbiorników paliwa, pakietu aerodynamicznego i intradera, dzięki czemu można skonfigurować odpowiedni pojazd z pakietem EfficientLine klientom o bardzo zróżnicowanych potrzebach w zakresie specyfiki transportu. Elastyczność wyboru dotyczy także opon energooszczędnych.

Pakiet bezpieczeństwa dla pojazdów MAN TGX i TGS
MAN Truck & Bus udoskonala pojazdy klasy ciężkiej w możliwość doposażenia w pakiet bezpieczeństwa. Od połowy 2011 roku MAN oferuje swoim klientom systemy bezpieczeństwa: Lane Guard System (LGS) – rejestracja pasa ruchu  oraz Adaptive Cruise Control (ACC) - aktywny  tempomat regulujący odstęp od jadącego z przodu pojazdu w formie pakietu w atrakcyjnej cenie. Wyposażenie to jest dostępne dla pojazdów typu TGX EfficientLine i TGS-TS (Tank/Silo). Pojazdy TGS-TS ze względu na lekką konstrukcję zapewniają wyjątkowo dużą ładowność i dlatego doskonale nadają się do transportu cystern i silosów. Oba wspomniane powyżej systemy bezpieczeństwa (LGS i ACC) w istotny sposób ograniczają ryzyko wypadku. Oferując pakiet bezpieczeństwa w atrakcyjnej cenie, MAN Truck & Bus przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa, szczególnie w transporcie dalekobieżnym oraz w bardzo newralgicznym transporcie paliw i materiałów niebezpiecznych.

Pakiet dalekobieżny dla pojazdów MAN TGS
Przedsiębiorcy zainteresowani obsługą tras dalekobieżnych pojazdami z wąską kabiną często zamawiają pojazdy MAN TGS z kabiną LX. Jest ona wyposażona w liczne schowki, a na życzenie także w dwie wygodne leżanki. MAN Truck & Bus bierze to pod uwagę czyniąc pojazdy TGS bardziej atrakcyjnymi dla zastosowań w dalekobieżnym transporcie krajowym lub międzynarodowym. Nowy pakiet dalekobieżny obejmuje zbiornik paliwa kombi  o pojemności 660 lub 760 litrów (możliwe są wszystkie warianty), blokadę mechanizmu różnicowego, ogrzewanie postojowe, klimatyzację, pakiet aerodynamiczny z osłonami bocznymi, zawieszenie pneumatyczne kabiny oraz gniazdka w kabinie 12 i 24 V. W pojazdach TGS pakiet dalekobieżny można łączyć z pakietem EfficientLine i w ten sposób skonfigurować bardzo interesujące pod względem ekonomicznym pojazdy TGS, przeznaczone do obsługi długich tras.

Wydłużona gwarancja na układ napędowy dla pojazdów TGX i TGS
Duża niezawodność pojazdów Trucknology® przyczyniła się do tego, że MAN może wydłużyć gwarancję na układ napędowy z dwóch do trzech lat. W ten sposób użytkownik pojazdu, oprócz przewidzianej przepisami prawa dwuletniej gwarancji producenta, może przez kolejny rok korzystać z dodatkowej gwarancji na główne elementy układu napędowego, takie jak silnik wraz z turbosprężarką, dysze wtryskiwaczy, wybrane podzespoły pompy wtryskowej, skrzynię biegów, intrader i osie napędowe.
Wszystkie pojazdy TGX i TGS o konfiguracji osi 4x2 i 6x2 od lipca 2011 roku otrzymują przedłużoną na trzeci rok gwarancję na układ napędowy. Obejmuje ona maksymalny przebieg do 450.000 kilometrów i obowiązuje na terenie wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Norwegii. Dzięki temu MAN zapewnia użytkownikom szczególnie pojazdów stosowanych w ruchu dalekobieżnym wysokie bezpieczeństwo w zakresie kosztów.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.