mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN będzie zwalniać pracowników

MAN będzie zwalniać pracowników

Prawdopodobnie aż 180 osób zostanie zwolnionych w niepołomickich zakładach MAN Trucks. Nie będą to jednak zwolnienia grupowe. Koncern ze względu na brak koniunktury będzie sukcesywnie redukować zatrudnienie do poziomu sprzed rekrutacji drugiej zmiany.

MAN będzie zwalniać pracowników
MAN Trucks planuje, że w okresie od grudnia bieżącego roku do marca 2009 roku liczba pracowników w niepołomickiej fabryce zmniejszy się o około 180 osób. Powodem zwolnień jest aktualna sytuacja na europejskich rynkach samochodów ciężarowych. Mniejszy popyt na produkty koncernu wymusza korekcję jej poziomu, a co za tym idzie redukcję zatrudniania.

Wcześniej w zakładzie planowane było utworzenie drugiej zmiany. W związku z czym zatrudniono i przeszkolono nowych pracowników. Teraz zakład zaczyna odczuwać trudności. Druga zmiana aktualnie nie jest potrzebna i dlatego firma musi zredukować ilość pracowników do poziomu sprzed rekrutacji do tej zmiany. W przypadku planowanych korekt nie można mówić jednak o zwolnieniach grupowych, ponieważ cały proces będzie rozłożony w czasie. Części pracowników po prostu nie zostaną przedłużone umowy na czas określony, natomiast część niestety otrzyma wypowiedzenia. W całej firmie ma zostać przeprowadzona analiza stanowisk i kompetencji, która da obraz potrzeb i kwalifikacji personelu. Tą drogą wybrani zostaną pracownicy nie spełniający oczekiwań pracodawcy.

Poziom zatrudnienia w montowni pojazdów ciężarowych w Niepołomicach nie może jednak zostać zbytnio ograniczony, ponieważ zakład otrzymuje pomoc publiczną. Według założeń, koncern zobowiązał się, w zamian za wsparcie, do utworzenia i utrzymania około 650 miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.