mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN bliżej klienta

MAN bliżej klienta

Grupa MAN Nutzfahrzeuge mimo trwającego w światowej gospodarce kryzysu finansowego nadal inwestuje w rozwój zakładów produkcyjnych oraz sieć sprzedaży i serwisu. W dniu 07.10 br w zakładach MAN Bus w Tarnowie Podgórnym otwarte zostało nowe Centrum Obsługi Klientów. Jest to nowoczesny kompleks o powierzchni 2500 m2, który łączy pod jednym dachem pomieszczenia konferencyjno-biurowe oraz halę odbiorów. Koszt inwestycji wyniósł ok. 2,5 mln euro.

MAN bliżej klienta
- Budowa nowego centrum to kolejny krok w procesie restrukturyzacji produkcji autobusów niskopodłogowych, która została przeniesiona z Salzgitter do Poznania i Starachowic - powiedział podczas uroczystości Lars Wrebo, członek zarządu Grupy MAN Nutzfahrzeuge, odpowiedzialny za produkcję

Inwestycja w rozbudowę zakładów w Sadach obejmuje również halę przeznaczoną do wykonywania testowego montażu nowych elementów lub całych zespołów w autobusach miejskich, tzw Methodenraum.

Odbiór nowego pojazdu w Centrum Obsługi Klienta MAN to dla klienta wyjątkowe przeżycie. Rolą Centrum jest przede wszystkim stworzenie klientom optymalnych warunków do odbioru autobusów wyprodukowanych w zakładach MAN Bus.

Zakłady MAN w Starachowicach oraz w Sadach pod Poznaniem to centrum kompetencyjne produkcji niskopodłogowych autobusów miejskich MAN. Produkowane tu autobusy jeżdżą po ulicach miast nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie i poza jej granicami.

Stąd właśnie tak ważne stało się utworzenie Centrum Obsługi Klienta, w którym klienci z całego świata w komfortowych warunkach będą mogli dokonać odbioru zamówionych autobusów.

Centrum zapewnia klientom szeroką informację na temat powstających w Poznaniu i Starachowicach autobusów, kompletne doradztwo odnośnie eksploatacji pojazdów oraz możliwość weryfikacji, czy zamówienie zrealizowane zostało z uwzględnieniem wszystkich życzeń klienta.

Program ramowy odbioru pojazdu dostosowany jest do indywidualnych życzeń klienta. Możliwe jest również zwiedzenie linii produkcyjnej.

Hala Methodenraum to miejsce, w którym odbywać się będą prace nad dalszą optymalizacją poszczególnych czynności montażowych. Przeprowadzony tam będzie min. próbny montaż autobusów hybrydowych, których seryjna produkcja rozpocznie się w zakładach MAN Bus na początku 2010 roku.

W związku z planowanym rozpoczęciem produkcji autobusów hybrydowych zakłady dostosowywane są do tej produkcji a pracownicy, zapoznawani są z nowymi technologiami.

Dzięki tym inwestycjom podkreślamy znaczenie zakładu MAN Bus w międzynarodowej sieci produkcji MAN Nutzfahrzeuge, oraz gwarancję jakości oferowanych przez nas produktów, która niezależnie od lokalizacji zakładów zawsze jest najwyższa.

Poza tą inwestycją MAN aktywnie działa na rzecz rozwoju sieci serwisowej w Polsce. We wrześniu br. roku rozpoczęła się również budowa dwóch nowych stacji serwisowych MAN w Gdańsku oraz we Wrocławiu

Nowe obiekty zostaną oddane do użytku w czerwcu 2010 roku.

Łączna wartość inwestycji to 10 milionów euro. W nowych obiektach znajdą się nie tylko stacje serwisowe MAN, ale również biura sprzedaży. Powierzchnia użytkowa każdego obiektu to ok. 4000 m2. Każdy z nich posiadać będzie specjalistyczne hale warsztatowe przeznaczone do obsługi pojazdów z 5 stanowiskami naprawczymi, profesjonalną linią diagnostyczną i stanowiskiem myjni Duży magazyn części zamiennych pozwala utrzymywać wysokie stany magazynowe, co umożliwia szybką i sprawną obsługę serwisową. W każdym z nowych Truck & Bus Center pracę znajdzie 45 osób.

Mimo aktualnej sytuacji gospodarczej związanej z kryzysem finansowym koncern MAN zdecydował się na inwestowanie w rozbudowe zakładu produkcyjnego w podpoznańskich Sadach oraz w nowe stacje serwisowe, realizując w ten sposób konsekwentnie swoją strategie wzrostu w Polsce. Wszystko po to, aby być bliżej klienta.

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.