mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN buduje dla Azji i Afryki

MAN buduje dla Azji i Afryki

Niemiecki producent aut użytkowych MAN opracowuje wspólnie z indyjskim partnerem Force Motor Limited, nową ciężarówkę, której odbiorcami mają być kraje afrykańskie i azjatyckie. Dzięki nowej linii modelu Cargo Line A, MAN chce w ten sposób zwiększyć swoje udziały w globalnym rynku ciężkich pojazdów.

MAN buduje dla Azji i Afryki
W porównaniu z samochodami opracowanymi dla europejskich klientów modele Cargo Line mają posiadać prostszą lecz bardziej wytrzymałą konstrukcję, tak aby spełniać swoje zadanie w różnych warunkach drogowych. Specjalna seria pojazdów MAN Cargo Libe dostępna będzie w trzech wersjach nadwoziowych: kiper, ciągnik siodłowy, ciężarówka o dmc od 18 do 26 ton. W ofercie dostępne będą dwie jednostki napędowe Diesla, czterocylindrowa o mocy 155 KM i sześciocylindrowa o mocy 280 KM. Obie spełniają normy emisji spalin Euro 2 i Euro 3. Auto może być wyposażone w jedną z trzech kabin, różniących się długością i wysokością.

Modele Cargo Line A według założeń niemieckiej marki mają przyczynić się do globalnego wzrostu sprzedaży modeli MAN. Producent do 2010 roku zamierza sprzedawać łącznie około 100 000 ciężarówek i 10 000 autobusów rocznie, co w porównaniu z obecnymi statystykami oznacza wzrost aż o 46%. Seria Cargo Line najprawdopodobniej nie pojawi się w Europie.

MAN wiąże również duże nadzieje z linią TGA Worldwide. Samochody tej serii będą produkowane od połowy 2007 roku w nowej fabryce w Krakowie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.