mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN i seryjny ESP

MAN i seryjny ESP

Niemiecki producent pojazdów użytkowych, firma MAN poszerzy seryjne wyposażenie swoich ciągników siodłowych. Od stycznia przyszłego roku modele serii TGA będą bogatsze o system stabilizacji toru jazdy ESP.

MAN i seryjny ESP
MAN jako jeden z nielicznych producentów ciężarówek zdecydował się na seryjne montowanie systemu ESP w swoich modelach. Jak do tej pory ten środek bezpieczeństwa aktywnego jest ciągle systemem niszowym w tym segmencie pojazdów.

Podobnie sytuacja przedstawia się również wśród producentów aut dostawczych. Z ostatnich badań wynika, że tylko co czwarty z ogólnej liczby transporterów jakie poruszają się po europejskich drogach jest wyposażony w system stabilizacji toru jazdy ESP. Oznacza to, że segment aut dostawczych znajduje się poniżej średniej wyposażenia dla aut osobowych, który wynosi 40 procent.

Czytaj także:

Co czwarty transporter ma ESP 2006-10-30

ESP standardem już w 2009 2006-09-26

Elektroniczni pomocnicy są mało znani 2006-08-14
Tematy w artykule: MAN TGA

Podobne wiadomości:

Nowy Dyrektor Operacyjny w MAN Truck & Bus Polska

Nowy Dyrektor Operacyjny w MAN Truck & Bus...

Aktualności 2011-05-25

MAN prezentuje nowe modele TGL i TGM

MAN prezentuje nowe modele TGL i TGM

Aktualności 2012-09-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.