mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN już zwalnia

MAN już zwalnia

W starachowickich zakładach należących do niemieckiego koncernu MAN rozpoczęły się zwolnienia grupowe. Oficjalnie pracownicy mieli otrzymywać wymówienia od dziś, jednak jak poinformowały związki zawodowe, pierwsze wypowiedzenia wręczono już 4 grudnia.

MAN już zwalnia
Pod koniec listopada bieżącego roku zakończyły się rozmowy dotyczące zapowiadanych w starachowickiej fabryce MAN STAR Trucks & Buses Sp. z o.o. zwolnień grupowych. Związki zawodowe działające przy zakładzie negocjowały z zarządem firmy warunki redukcji etatów. Ostatecznie ustalono, że pracę straci 150 pracowników, a kolejnym 85 nie zostaną przedłużone umowy na czas określony.

Zarząd firmy nie był w stanie wywiązać się w terminie z procedur ustawy o zwolnieniach grupowych, dlatego zapowiadane wcześniej na 28 listopada wręczenie wypowiedzeń zostało przesunięte na okres po 10 grudnia. Niestety pomimo tych zapewnień pracownicy starachowickiej fabryki zostali zupełnie zaskoczeni przez pracodawcę. Już 4 grudnia tuż po skończeniu trzeciej zmiany pierwsi pracownicy otrzymali wymówienia.

W związku z zaistniałą sytuacją związki zawodowe informują pracowników o możliwości odwoływania się w ciągu 7 dni od daty otrzymania wymówienia do Zakładowej Komisji Pojednawczej. Zachęcają także do składania w Dziale Personalnym oświadczeń, w których można zadeklarować gotowość ponownego podjęcia pracy w firmie, gdyby przedsiębiorstwo w przyszłym roku ponownie zatrudniało pracowników. Obowiązek zatrudniania w pierwszej kolejności zwolnionych pracowników nakłada na zakład ustawa o zwolnieniach grupowych.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~KK 2008-12-10

By żyło się lepiej. Wszystkim

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.