mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN już zwalnia

MAN już zwalnia

W starachowickich zakładach należących do niemieckiego koncernu MAN rozpoczęły się zwolnienia grupowe. Oficjalnie pracownicy mieli otrzymywać wymówienia od dziś, jednak jak poinformowały związki zawodowe, pierwsze wypowiedzenia wręczono już 4 grudnia.

MAN już zwalnia
Pod koniec listopada bieżącego roku zakończyły się rozmowy dotyczące zapowiadanych w starachowickiej fabryce MAN STAR Trucks & Buses Sp. z o.o. zwolnień grupowych. Związki zawodowe działające przy zakładzie negocjowały z zarządem firmy warunki redukcji etatów. Ostatecznie ustalono, że pracę straci 150 pracowników, a kolejnym 85 nie zostaną przedłużone umowy na czas określony.

Zarząd firmy nie był w stanie wywiązać się w terminie z procedur ustawy o zwolnieniach grupowych, dlatego zapowiadane wcześniej na 28 listopada wręczenie wypowiedzeń zostało przesunięte na okres po 10 grudnia. Niestety pomimo tych zapewnień pracownicy starachowickiej fabryki zostali zupełnie zaskoczeni przez pracodawcę. Już 4 grudnia tuż po skończeniu trzeciej zmiany pierwsi pracownicy otrzymali wymówienia.

W związku z zaistniałą sytuacją związki zawodowe informują pracowników o możliwości odwoływania się w ciągu 7 dni od daty otrzymania wymówienia do Zakładowej Komisji Pojednawczej. Zachęcają także do składania w Dziale Personalnym oświadczeń, w których można zadeklarować gotowość ponownego podjęcia pracy w firmie, gdyby przedsiębiorstwo w przyszłym roku ponownie zatrudniało pracowników. Obowiązek zatrudniania w pierwszej kolejności zwolnionych pracowników nakłada na zakład ustawa o zwolnieniach grupowych.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

~KK 2008-12-10

By żyło się lepiej. Wszystkim

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.