mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN kończy produkcję LE 2000

MAN kończy produkcję LE 2000

Po 14 latach MAN Nutzfahrzeuge zamyka produkcję i sprzedaż samochodów ciężarowych serii LE2000. Obecnie w zakładach w Steyer (Austria) z taśmy schodzą ostatnie sztuki tego modelu, dzięki któremu MAN zaistniał w segmencie lekkich i średnich samochodów ciężarowych.

MAN kończy produkcję LE 2000

Od początku produkcji w roku 1993 wyprodukowano łącznie 199.000 samochodów ciężarowych MAN lekkiego i średniego typoszeregu. Produkcję tych typoszeregów zamknął MAN LE 18.220, podwozie wywrotki z silnikiem o mocy 220 KM i napędem na wszystkie koła przeznaczonym na eksport do jednego z krajów Afryki. Prawie przez dwa lata austriaccy pracownicy firmy MAN montowali pojazdy o nazwie LE2000 i ME2000, na przemian z ich następcami TGL i TGM do momentu, aż dokonano zmian we wszystkich wariantach.

Przez pierwszych pięć lat produkcji seria L schodziła z taśmy w zakładach MAN w Salzgitter, a następnie w roku 1999 produkcja została przeniesiona do Austrii. Kabina kierowcy pochodziła od austriackiego producenta pojazdów użytkowych ze Steyer w Austrii, który pięć lat wcześniej został przejęty przez koncern MAN’a.

Komentuj:

~truckfan 2007-03-27

widze maly blad w artykule a dokladniej na zdjeciu jest model L2000. LE 2000 ma zupelnie inny zderzak ze swiatlami z przezroczystego klosza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.