Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN - najlepsza kampania komunikacyjna

MAN - najlepsza kampania komunikacyjna

Kampania promocyjna “We are your MAN” została wyróżniona nagrodą ”2011 Profi Award” przyznawaną przez GWA (Niemieckie Stowarzyszenie Agencji Komunikacyjnych), dla najlepszej kampanii business-to-business. Przyznawana przez GWA nagroda “Profi" jest wyróżnieniem dla marek za działania na rzecz komunikacji wizerunku, które przyznawane jest kierownictwom spółek.

MAN - najlepsza kampania komunikacyjna

Kampania promująca markę pod hasłem “We are your MAN” prezentuje projekty Grupy MAN z zakresu jej różnych dziedzin działalności, w których zastosowano szczególnie nowatorskie rozwiązania i technologie przyszłości. Każdy z tematów poruszanych w tej kampanii charakteryzowany jest zwięzłym pytaniem, na które odpowiedź zawsze brzmi: „We are your MAN”. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez GfK, kampania ta w ciągu zaledwie sześciu miesięcy pozwoliła poprawić opinię o marce MAN u 71 procent uczestników ankiety, osiągając 20-procentową poprawę wizerunku. Kampania, której celem była promocja samej marki oraz jej innowacyjnych działań, została opracowana przez agencję Ogilvy & Mather z siedzibą we Frankfurcie.
Pan Hartmut Sander, szef działu Zarządzania Marką (Brand Management) w spółce MAN SE, odebrał przyznane wyróżnienie na ceremonii wręczenia nagród GWA Profi, która odbyła się w Düsseldorfie. Nagrodę skomentował następującymi słowami: “Nagroda za kampanię >>We are your MAN<< pokazuje, że kampania ta zdołała przekonać nawet samych specjalistów od reklamy. Dzięki tej kampanii udało nam się zaprezentować potwierdzone możliwości marki MAN w zakresie innowacyjności. Udało nam się to osiągnąć w zaskakujący, a zarazem wiarygodny sposób, dzięki czemu dotarliśmy do właściwych grup docelowych - decydentów, klientów oraz pracowników.” Ta udana kampania promująca markę MAN będzie kontynuowana przez kolejnych kilka tygodni, w trakcie których będą nagłaśniane oraz poruszane w prasie branżowej i w telewizji nowe tematy oraz koncepcje.
Jury GWA ocenia komunikację marki w sposób całościowy. Nagradzane są kompleksowe, kreatywne oraz długofalowe koncepcje komunikacji marki B-to-B, jednoznaczne i zrozumiałe komunikaty na temat marki, jak również trwałość i przydatność w przyszłości zastosowanych środków.

 


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?