mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN negocjuje w Chinach

MAN negocjuje w Chinach

Producent pojazdów użytkowych i maszyn, MAN zamierza porozumieć się z chińskim holdingiem Weishai w sprawie kooperacji przy montażu i dystrybucji ciężarówek, silników do ciężarówek i łodzi oraz innych komponentów. Ustalone zostały już pierwsze terminy spotkań.

MAN negocjuje w Chinach
Choć jak dotąd nie przedstawiono żadnych kwot mających sugerować przyszłe dochody pochodzące z ewentualnej współpracy, według ekspertów z branży sam mariaż może przynieść obu firmom nawet kilka miliardów euro zysku. Według rzecznika MAN rozmowy pomiędzy szefem niemieckiego koncernu Hakanem Samuelssonem, a prezesem Weichai Holding, Tanem Xuguang mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy jednak nikt nie wątpi w to, że do podjęcia współpracy nie dojdzie.

MAN współpracuje bowiem z firmą córką holdingu Weichai – Weichai Power Co. Ltd. od blisko 20 lat przy konstruowaniu pojazdów oraz opracowywaniu technologii silników, a obu firmom zależy na poszerzeniu obecnej już współpracy o kolejne komponenty. Weichai jest największym w Chinach producentem silników wysokoprężnych, skrzyń biegów, pojazdów użytkowych i ogromnych silników wykorzystywanych w statkach. MAN z kolei dysponuje niezaprzeczalnie wysoką technologią i jakością produktów na całym świecie oraz doświadczeniem w branży.
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

MAN zamknie fabrykę w Sadach - pracownicy protestują

MAN zamknie fabrykę w Sadach - pracownicy...

Aktualności 2014-11-19

Pod wiatr

auto motor i sport 0000-00-00

BMW stawia swoich klientów twarzą w twarz z przyrodą. Jego kabriolet wnosi świeże stylistyczne tchnienie do klasy aut noszących się topless.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.