mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN negocjuje w Chinach

MAN negocjuje w Chinach

Producent pojazdów użytkowych i maszyn, MAN zamierza porozumieć się z chińskim holdingiem Weishai w sprawie kooperacji przy montażu i dystrybucji ciężarówek, silników do ciężarówek i łodzi oraz innych komponentów. Ustalone zostały już pierwsze terminy spotkań.

MAN negocjuje w Chinach
Choć jak dotąd nie przedstawiono żadnych kwot mających sugerować przyszłe dochody pochodzące z ewentualnej współpracy, według ekspertów z branży sam mariaż może przynieść obu firmom nawet kilka miliardów euro zysku. Według rzecznika MAN rozmowy pomiędzy szefem niemieckiego koncernu Hakanem Samuelssonem, a prezesem Weichai Holding, Tanem Xuguang mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy jednak nikt nie wątpi w to, że do podjęcia współpracy nie dojdzie.

MAN współpracuje bowiem z firmą córką holdingu Weichai – Weichai Power Co. Ltd. od blisko 20 lat przy konstruowaniu pojazdów oraz opracowywaniu technologii silników, a obu firmom zależy na poszerzeniu obecnej już współpracy o kolejne komponenty. Weichai jest największym w Chinach producentem silników wysokoprężnych, skrzyń biegów, pojazdów użytkowych i ogromnych silników wykorzystywanych w statkach. MAN z kolei dysponuje niezaprzeczalnie wysoką technologią i jakością produktów na całym świecie oraz doświadczeniem w branży.
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Taki sam?

auto motor i sport 0000-00-00

Kto pamięta krzyk, jaki się podniósł kiedy w 1999 roku BMW wytoczyło z garażu swojego SUV-a? Że nie ma już żadnej świętości, że to już nie BMW oraz ogólnie, że koniec świata jest bliski. Siedem lat i 616 857 egzemplarzy później słońce jednak wschodzi i zachodzi tak samo, nikt jakoś nie marudzi, a BMW liczy gotówkę.

Niespodzianka

auto motor i sport 0000-00-00

Jako pierwsi mieliśmy wyjątkową okazję jeździć produkowaną na Słowacji Kią Cee'd (czytaj: sid), i to jeszcze przed publicznym debiutem auta w Paryżu. Wrażenia? Cee'd na drugie ma niespodzianka. Wielka niespodzianka.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan niespodziewanie obniża ceny modelu Micra. Popularny przedstawiciel segmentu B jest teraz tańszy we wszystkich wersjach wyposażeniowych.