mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN negocjuje w Chinach

MAN negocjuje w Chinach

Producent pojazdów użytkowych i maszyn, MAN zamierza porozumieć się z chińskim holdingiem Weishai w sprawie kooperacji przy montażu i dystrybucji ciężarówek, silników do ciężarówek i łodzi oraz innych komponentów. Ustalone zostały już pierwsze terminy spotkań.

MAN negocjuje w Chinach
Choć jak dotąd nie przedstawiono żadnych kwot mających sugerować przyszłe dochody pochodzące z ewentualnej współpracy, według ekspertów z branży sam mariaż może przynieść obu firmom nawet kilka miliardów euro zysku. Według rzecznika MAN rozmowy pomiędzy szefem niemieckiego koncernu Hakanem Samuelssonem, a prezesem Weichai Holding, Tanem Xuguang mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy jednak nikt nie wątpi w to, że do podjęcia współpracy nie dojdzie.

MAN współpracuje bowiem z firmą córką holdingu Weichai – Weichai Power Co. Ltd. od blisko 20 lat przy konstruowaniu pojazdów oraz opracowywaniu technologii silników, a obu firmom zależy na poszerzeniu obecnej już współpracy o kolejne komponenty. Weichai jest największym w Chinach producentem silników wysokoprężnych, skrzyń biegów, pojazdów użytkowych i ogromnych silników wykorzystywanych w statkach. MAN z kolei dysponuje niezaprzeczalnie wysoką technologią i jakością produktów na całym świecie oraz doświadczeniem w branży.
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.