Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN negocjuje w Chinach

MAN negocjuje w Chinach

Producent pojazdów użytkowych i maszyn, MAN zamierza porozumieć się z chińskim holdingiem Weishai w sprawie kooperacji przy montażu i dystrybucji ciężarówek, silników do ciężarówek i łodzi oraz innych komponentów. Ustalone zostały już pierwsze terminy spotkań.

MAN negocjuje w Chinach
Choć jak dotąd nie przedstawiono żadnych kwot mających sugerować przyszłe dochody pochodzące z ewentualnej współpracy, według ekspertów z branży sam mariaż może przynieść obu firmom nawet kilka miliardów euro zysku. Według rzecznika MAN rozmowy pomiędzy szefem niemieckiego koncernu Hakanem Samuelssonem, a prezesem Weichai Holding, Tanem Xuguang mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy jednak nikt nie wątpi w to, że do podjęcia współpracy nie dojdzie.

MAN współpracuje bowiem z firmą córką holdingu Weichai – Weichai Power Co. Ltd. od blisko 20 lat przy konstruowaniu pojazdów oraz opracowywaniu technologii silników, a obu firmom zależy na poszerzeniu obecnej już współpracy o kolejne komponenty. Weichai jest największym w Chinach producentem silników wysokoprężnych, skrzyń biegów, pojazdów użytkowych i ogromnych silników wykorzystywanych w statkach. MAN z kolei dysponuje niezaprzeczalnie wysoką technologią i jakością produktów na całym świecie oraz doświadczeniem w branży.
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj