mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN nie zwiększy produkcji

MAN nie zwiększy produkcji

Według wcześniejszych zapowiedzi, koncern MAN miał do końca 2009 roku zwiększyć wydajność produkcji ciężarówek w podkrakowskim zakładzie. Okazuje się jednak, że na razie MAN rezygnuje z tych planów, chociaż zapowiada wzrost produkcji w późniejszym terminie.

MAN nie zwiększy produkcji
Nasz kraj jest dla koncernu MAN ważnym rynkiem, bezpośrednio sąsiadującym z Niemcami. Pod względem wielkości produkcji i liczby zatrudnionych pracowników, Polska zajmuje miejsce zaraz po Niemczech i Austrii. W zeszłym roku koncern rozpoczął produkcję samochodów ciężarowych w nowej fabryce w Niepołomicach pod Krakowem. Jest to trzeci, po Poznańskim i Starachowickim, zakład MANa w Polsce. Dzięki temu nasz kraj staje się strategicznym filarem firmy.

Niepołomicka fabryka jest jedną z najbardziej nowoczesnych w Europie. Rocznie ma z niej wyjeżdżać około 15 tys. pojazdów, jednak koncern informował już wcześniej o planowanym podwojeniu produkcji, tak aby do końca 2009 roku z linii produkcyjnych zjeżdżało około 30 tys. ciężarówek rocznie. Niestety w najbliższym czasie nie dojdzie do tego. Władze niemieckiego koncernu postanowiły odłożyć ten plan w czasie.

Ta decyzja jest spowodowana m.in. widocznym spadkiem popytu na ciężarówki, co owocuje zmniejszeniem się liczby zamówień, zatem aktualnie zwiększanie produkcji mija się z celem. Zwiększenie wydajności polskiego zakładu jest możliwe, jednak będzie miało charakter długoterminowy. Być może w podkrakowskiej fabryce będzie prowadzona produkcja na poziomie blisko 130 tys. aut rocznie.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.