mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN nie zwiększy produkcji

MAN nie zwiększy produkcji

Według wcześniejszych zapowiedzi, koncern MAN miał do końca 2009 roku zwiększyć wydajność produkcji ciężarówek w podkrakowskim zakładzie. Okazuje się jednak, że na razie MAN rezygnuje z tych planów, chociaż zapowiada wzrost produkcji w późniejszym terminie.

MAN nie zwiększy produkcji
Nasz kraj jest dla koncernu MAN ważnym rynkiem, bezpośrednio sąsiadującym z Niemcami. Pod względem wielkości produkcji i liczby zatrudnionych pracowników, Polska zajmuje miejsce zaraz po Niemczech i Austrii. W zeszłym roku koncern rozpoczął produkcję samochodów ciężarowych w nowej fabryce w Niepołomicach pod Krakowem. Jest to trzeci, po Poznańskim i Starachowickim, zakład MANa w Polsce. Dzięki temu nasz kraj staje się strategicznym filarem firmy.

Niepołomicka fabryka jest jedną z najbardziej nowoczesnych w Europie. Rocznie ma z niej wyjeżdżać około 15 tys. pojazdów, jednak koncern informował już wcześniej o planowanym podwojeniu produkcji, tak aby do końca 2009 roku z linii produkcyjnych zjeżdżało około 30 tys. ciężarówek rocznie. Niestety w najbliższym czasie nie dojdzie do tego. Władze niemieckiego koncernu postanowiły odłożyć ten plan w czasie.

Ta decyzja jest spowodowana m.in. widocznym spadkiem popytu na ciężarówki, co owocuje zmniejszeniem się liczby zamówień, zatem aktualnie zwiększanie produkcji mija się z celem. Zwiększenie wydajności polskiego zakładu jest możliwe, jednak będzie miało charakter długoterminowy. Być może w podkrakowskiej fabryce będzie prowadzona produkcja na poziomie blisko 130 tys. aut rocznie.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?