mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN nie zwiększy produkcji

MAN nie zwiększy produkcji

Według wcześniejszych zapowiedzi, koncern MAN miał do końca 2009 roku zwiększyć wydajność produkcji ciężarówek w podkrakowskim zakładzie. Okazuje się jednak, że na razie MAN rezygnuje z tych planów, chociaż zapowiada wzrost produkcji w późniejszym terminie.

MAN nie zwiększy produkcji
Nasz kraj jest dla koncernu MAN ważnym rynkiem, bezpośrednio sąsiadującym z Niemcami. Pod względem wielkości produkcji i liczby zatrudnionych pracowników, Polska zajmuje miejsce zaraz po Niemczech i Austrii. W zeszłym roku koncern rozpoczął produkcję samochodów ciężarowych w nowej fabryce w Niepołomicach pod Krakowem. Jest to trzeci, po Poznańskim i Starachowickim, zakład MANa w Polsce. Dzięki temu nasz kraj staje się strategicznym filarem firmy.

Niepołomicka fabryka jest jedną z najbardziej nowoczesnych w Europie. Rocznie ma z niej wyjeżdżać około 15 tys. pojazdów, jednak koncern informował już wcześniej o planowanym podwojeniu produkcji, tak aby do końca 2009 roku z linii produkcyjnych zjeżdżało około 30 tys. ciężarówek rocznie. Niestety w najbliższym czasie nie dojdzie do tego. Władze niemieckiego koncernu postanowiły odłożyć ten plan w czasie.

Ta decyzja jest spowodowana m.in. widocznym spadkiem popytu na ciężarówki, co owocuje zmniejszeniem się liczby zamówień, zatem aktualnie zwiększanie produkcji mija się z celem. Zwiększenie wydajności polskiego zakładu jest możliwe, jednak będzie miało charakter długoterminowy. Być może w podkrakowskiej fabryce będzie prowadzona produkcja na poziomie blisko 130 tys. aut rocznie.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Tylko 2000 sztuk – Peugeot 207 Le Mans

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.