mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN obchodzi 150-tą rocznicę urodzin Rudolfa Diesla

MAN obchodzi 150-tą rocznicę urodzin Rudolfa Diesla

W tym roku przypada 150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla. Z tej okazji firma MAN przygotowała specjalną wystawę ilustrującą życie i działalność tego genialnego wynalazcy oraz zakres zastosowania i potencjał kryjący się w silniku Diesla.

MAN obchodzi 150-tą rocznicę urodzin Rudolfa Diesla
Wystawa „150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla“ będzie prezentowana od 8 lipca do 31 sierpnia w Centrum Komunikacji przy Deutsches Museum w Monachium, miasta, w którym Grupa MAN Nutzfahrzeuge ma swoją siedzibę.

„Rudolf Diesel zasłużył na tę wystawę. Wynaleziony przez niego silnik wysokoprężny odgrywa dzisiaj rolę, jakiej on sam wówczas, w roku 1897 z pewnością nie mógł oczekiwać. Cieszymy się, że Rudolf Diesel i jego historia  zostaną zaprezentowane w Deutsches Museum szerokiej publiczności”, mówi Anton Weinmann, prezes zarządu Grupy MAN Nutzfahrzeuge.

Centrum Komunikacji przy Deutsches Museum będzie drugą z kolei stacją wystawy wędrownej. Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 18 marca 2008 r., dokładnie w 150 rocznicę urodzin Rudolfa Diesla, w siedzibie spółki MAN Diesel w Augsburgu, gdzie można ją było zwiedzać do 22 czerwca w tamtejszym muzeum MAN. Z Monachium wystawa pojedzie do Kopenhagi.

Wystawa obejmuje dziewięć obszarów tematycznych. Jednym z nich jest postać Rudolfa Diesla i jego dzieło – silnik Diesla. Wystawa przedstawia także historię firmy M.A.N. i drogę, jaką firma ta przebyła od fabryki maszyn w Augsburgu – miejsca narodzin silnika Diesla – do światowego koncernu. Na zakończenie zwiedzający mogą się zapoznać z tematami dotyczącymi ochrony środowiska i dalszego rozwoju firmy. Wystawa pokazuje także obecne zaangażowanie Grupy MAN w działania na rzecz ochrony klimatu poprzez tworzenie i stosowanie nowych technologii.

Silnikowi Diesla świat zawdzięcza rozwój mobilności i globalizację. Rudolf Diesel pracował nad swoim silnikiem na terenie i przy wsparciu fabryki maszyn w Augsburgu, prekursora dzisiejszej firmy MAN. Około 50% transportu w handlu światowym jest obsługiwana przez silniki Diesla produkowane przez firmę MAN Diesel, wiodącego światowego producenta systemów napędowych statków. Silnik ten jest także prawdziwym sercem pojazdów ciężarowych oraz autobusów i stanowi kluczowy element dla sektora budowy pojazdów użytkowych.
Tematy w artykule: MAN diesel

Podobne wiadomości:

Wielkie stolice zakażą Diesli

Wielkie stolice zakażą Diesli

Aktualności 2016-12-06

Co wybrać - diesel czy benzyna?

Co wybrać - diesel czy benzyna?

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.