mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN obchodzi 150-tą rocznicę urodzin Rudolfa Diesla

MAN obchodzi 150-tą rocznicę urodzin Rudolfa Diesla

W tym roku przypada 150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla. Z tej okazji firma MAN przygotowała specjalną wystawę ilustrującą życie i działalność tego genialnego wynalazcy oraz zakres zastosowania i potencjał kryjący się w silniku Diesla.

MAN obchodzi 150-tą rocznicę urodzin Rudolfa Diesla
Wystawa „150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla“ będzie prezentowana od 8 lipca do 31 sierpnia w Centrum Komunikacji przy Deutsches Museum w Monachium, miasta, w którym Grupa MAN Nutzfahrzeuge ma swoją siedzibę.

„Rudolf Diesel zasłużył na tę wystawę. Wynaleziony przez niego silnik wysokoprężny odgrywa dzisiaj rolę, jakiej on sam wówczas, w roku 1897 z pewnością nie mógł oczekiwać. Cieszymy się, że Rudolf Diesel i jego historia  zostaną zaprezentowane w Deutsches Museum szerokiej publiczności”, mówi Anton Weinmann, prezes zarządu Grupy MAN Nutzfahrzeuge.

Centrum Komunikacji przy Deutsches Museum będzie drugą z kolei stacją wystawy wędrownej. Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 18 marca 2008 r., dokładnie w 150 rocznicę urodzin Rudolfa Diesla, w siedzibie spółki MAN Diesel w Augsburgu, gdzie można ją było zwiedzać do 22 czerwca w tamtejszym muzeum MAN. Z Monachium wystawa pojedzie do Kopenhagi.

Wystawa obejmuje dziewięć obszarów tematycznych. Jednym z nich jest postać Rudolfa Diesla i jego dzieło – silnik Diesla. Wystawa przedstawia także historię firmy M.A.N. i drogę, jaką firma ta przebyła od fabryki maszyn w Augsburgu – miejsca narodzin silnika Diesla – do światowego koncernu. Na zakończenie zwiedzający mogą się zapoznać z tematami dotyczącymi ochrony środowiska i dalszego rozwoju firmy. Wystawa pokazuje także obecne zaangażowanie Grupy MAN w działania na rzecz ochrony klimatu poprzez tworzenie i stosowanie nowych technologii.

Silnikowi Diesla świat zawdzięcza rozwój mobilności i globalizację. Rudolf Diesel pracował nad swoim silnikiem na terenie i przy wsparciu fabryki maszyn w Augsburgu, prekursora dzisiejszej firmy MAN. Około 50% transportu w handlu światowym jest obsługiwana przez silniki Diesla produkowane przez firmę MAN Diesel, wiodącego światowego producenta systemów napędowych statków. Silnik ten jest także prawdziwym sercem pojazdów ciężarowych oraz autobusów i stanowi kluczowy element dla sektora budowy pojazdów użytkowych.
Tematy w artykule: MAN diesel

Podobne wiadomości:

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Technika 2016-05-10

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Aktualności 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.