mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN ogranicza emisję

MAN ogranicza emisję

Firma MAN zamierza przyczynić się w istotny sposób do redukcji emisji CO2 i w związku z tym planuje ograniczyć w zakładach MAN na całym świecie do 2020 roku emisję CO2 o 25 procent (w stosunku do roku 2008). Cel ten jest wiążąco sformułowany w formie strategii klimatycznej stanowiącej część strategii MAN Corporate Responsibility. Został on także szczegółowo omówiony w raporcie MAN Corporate Responsibility 2011, który po raz pierwszy osiągnął najwyższy poziom aplikacji „A+” zgodnie z Wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI).

MAN ogranicza emisję
W obu obszarach swojej działalności – pojazdach użytkowych transport i napędach – MAN koncentruje się na produktach i usługach, które mają istotny wpływ na zmiany klimatyczne na świecie. Dążąc do redukcji globalnej emisji CO2, firma przyjęła nową strategię klimatyczną. „Tylko jednoznacznie i wiążąco zdefiniowane cele pozwolą nam na spełnienie naszych zobowiązań i równocześnie umożliwią wykorzystanie szansy stojącej przed naszym przedsiębiorstwem. Ochrona klimatu i gospodarka są bowiem ze sobą ściśle powiązane: efektywne i energooszczędne produkty i procesy produkcji pozwalają na obniżenie emisji i obniżają koszty”, wyjaśnia Dr Georg Pachta-Reyhofen, prezes zarządu MAN SE.

Zespół ekspertów MAN opracował pięć kluczowych inicjatyw, które umożliwią konkretyzację i praktyczną realizację celów klimatycznych. Dążąc do redukcji emisji CO2, firma MAN stosuje w swoich zakładach między innymi odnawialne źródła energii i wprowadza kompleksowy system zarządzania. Już dziś w zakładach MAN Truck & Bus w Steyr w Austrii do ogrzewania hal produkcyjnych wykorzystywana jest na przykład energia cieplna odzyskiwana na stanowiskach badawczych silników. Oprócz redukcji emisji CO2 w poszczególnych zakładach istotną rolę dla MAN odgrywa także odpowiednie pozycjonowanie na rynku efektywnych i produktów charakteryzujących się niską emisją spalin.

Dla potrzeb monitorowania i zarządzania procesem wdrażania strategii klimatycznej firma MAN zdefiniowała konkretne wskaźniki, które są systematycznie mierzone i podawane w raportach. „Do 2020 roku MAN zamierza znaleźć się w grupie przedsiębiorstw przemysłowych, które najlepiej potrafią funkcjonować w obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi”, mówi Yvonne Benkert, Head of Corporate Responsibility w spółce MAN SE.

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech