mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN "pozbył się" STARA

MAN "pozbył się" STARA

Starachowicki zakład należący do niemieckiego koncernu MAN, kilka dni temu zmienił nazwę. Zniknął z niej wyraz STAR, który był poniekąd pamiątką po czasach świetności fabryki samochodów ciężarowych tej marki.

MAN
9 stycznia bieżącego roku nastąpiła kolejna już zmiana nazwy starachowickiej firmy MAN-a. Zakład, który nazywał się do tej pory MAN STAR Trucks & Buses Sp. z o.o. obecnie nazywa się MAN BUS Sp. z o.o. Jak widać MAN pozbył się z nazwy zakładu wyrazu STAR, co chyba już definitywnie kończy związek starachowickiej fabryki ze słynnym samochodem ciężarowym marki STAR. W zasadzie jest to już tylko formalność, bo ciężarówki tej marki nie były już produkowane od prawie dwóch lat. STAR, który był w Starachowicach produkowany przez pół wieku i który był wizytówką tego miasta, odchodzi definitywnie do historii.

Obecnie starachowicki zakład MAN-a zajmuje się produkcją szkieletów autobusowych i częściowym ich wyposażaniem w instalacje rurowe i elektryczne. Całkowite wykończenie autobusu i jego sprzedaż odbywa się w poznańskim zakładzie MAN-a.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Audi R15 TDI – nowy zawodnik

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~REALISTA 2009-01-23

NO I DOBZE TEGO UPA DAWNO POWINNI PRZESTAC PRODUKOWAC KTO DZIS BY STAREM JEZDZIL??POZATYM KTO BY KUPIL NA ZACHODZIE STARA??LICZA SIE W SWIECIE GLOBALIZACJI TYLKO MARKI SWIATOWE JAK MAN MERCEDES SCANIA VOLVO JESZCZE RENAULT CHOC NIEWIADOMO CZY SIE TEZ UCZYMA CIEZAROWY BO SILNIKUW JUZ NIE MAJA DOBRYCH.

~star 2009-01-22

pojazd na zdjęciu - bardzo dużo ich jeździ po polskich drogach, a raczej bezdrożach - dużo jest ich w polskiej armii, zakładach energetycznych itp... klapki z oczu a zobaczysz ;-)

~POP 2009-01-22

Ten sprzęt na zdjęciu jest całkiem do rzeczy... Tylko dlaczego go nie widać jeżdżącego na ulicach? Czy to jeszcze STAR czy już MAN? Szkoda że kolejny kawał motoryzacji ginie bezpowrotnie dzięki naszym mądrym politykierom. Pomyśleć, że kiedyś nasze ciężarówki jechały w rajdzie DAKAR, a teraz ludzie w Polsce zasłużeni dla motoryzacji niszczą to co było kiedyś wizytówką Polskiego przemysłu motoryzacyjnego. :-(((

~grzes 2009-01-22

I z tych 4 marek zostało zero. Czesi mieli tylko Skodę i Tatrę, i 50% tych marek nadal funkcjonuje. Nam z polskich produktów zostały oscypki. Chyba w żadnym innym wschodnim kraju nie było takiej pogardy do własnego dorobku jak Polsce. Kiedy w innych krajach kombinowano jak uchronić swój przemysł, u nas kombinowano jak się go najszybciej pozbyć.

~az 2009-01-22

Przypomnę ci jakie to mieliśmy wybitne polskie marki w motoryzacji : Syrena, Żuk, Nysa, Star. Reszta to licencje albo podróbki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.