mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN przejmuje VW Truck&Bus Brazylia

MAN przejmuje VW Truck&Bus Brazylia

Koncern MAN AG odkupił od Volkswagen AG przedsiębiorstwo VW Truck & Bus, z siedzibą w Resende (Brazylia). Przejęcie przedsiębiorstwa wartego 1.175 milionów euro w oparciu o decyzję zarządu spółek MAN oraz VW nastąpi z dniem 1 stycznia 2009 roku.

MAN przejmuje VW Truck&Bus Brazylia
Volkswagen Truck & Bus od roku 1996 produkuje w Resende pojazdy ciężarowe i autobusy. Przedsiębiorstwo jest największym producentem pojazdów ciężarowych w Brazylii, a zarazem liderem na rynku pojazdów o DMC powyżej 5t. Produkowane tam pojazdy przeznaczone są głównie na rynki Ameryki Południowej i Południowej Afryki. W roku 2007 sprzedano ok. 47.000 ciężarówek i  autobusów. Przedsiębiorstwo dysponuje doskonale zorganizowaną siecią sprzedaży i serwisów, na terenie całej Brazylii oraz krajów sąsiadujących. W zakładzie w Resende, jednej z najnowocześniejszych montowni pojazdów użytkowych, pracuje łącznie około 5.000 pracowników.

Kupno brazylijskiego przedsiębiorstwa o silnej pozycji pozwoli firmie MAN na ekspansję na południowoamerykańskim rynku, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się, co wpływa również na rozwój branży pojazdów użytkowych.

Prezes Zarządu MAN AG, Håkan Samuelsson, ocenia zakup przedsiębiorstwa jako istotny krok w rozwoju Grupy MAN: "Po okresie, w którym koncentrowaliśmy się na naszych kluczowych kompetencjach, MAN chce wyznaczać kurs w obszarze nowych inwestycji. Zakup VW Truck & Bus Brazylia, to kolejny kamień milowy w osiągnięciu wyznaczonego sobie celu, jakim jest międzynarodowy wzrost w sektorze ciężarówek i autobusów."
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.