mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN przejmuje VW Truck&Bus Brazylia

MAN przejmuje VW Truck&Bus Brazylia

Koncern MAN AG odkupił od Volkswagen AG przedsiębiorstwo VW Truck & Bus, z siedzibą w Resende (Brazylia). Przejęcie przedsiębiorstwa wartego 1.175 milionów euro w oparciu o decyzję zarządu spółek MAN oraz VW nastąpi z dniem 1 stycznia 2009 roku.

MAN przejmuje VW Truck&Bus Brazylia
Volkswagen Truck & Bus od roku 1996 produkuje w Resende pojazdy ciężarowe i autobusy. Przedsiębiorstwo jest największym producentem pojazdów ciężarowych w Brazylii, a zarazem liderem na rynku pojazdów o DMC powyżej 5t. Produkowane tam pojazdy przeznaczone są głównie na rynki Ameryki Południowej i Południowej Afryki. W roku 2007 sprzedano ok. 47.000 ciężarówek i  autobusów. Przedsiębiorstwo dysponuje doskonale zorganizowaną siecią sprzedaży i serwisów, na terenie całej Brazylii oraz krajów sąsiadujących. W zakładzie w Resende, jednej z najnowocześniejszych montowni pojazdów użytkowych, pracuje łącznie około 5.000 pracowników.

Kupno brazylijskiego przedsiębiorstwa o silnej pozycji pozwoli firmie MAN na ekspansję na południowoamerykańskim rynku, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się, co wpływa również na rozwój branży pojazdów użytkowych.

Prezes Zarządu MAN AG, Håkan Samuelsson, ocenia zakup przedsiębiorstwa jako istotny krok w rozwoju Grupy MAN: "Po okresie, w którym koncentrowaliśmy się na naszych kluczowych kompetencjach, MAN chce wyznaczać kurs w obszarze nowych inwestycji. Zakup VW Truck & Bus Brazylia, to kolejny kamień milowy w osiągnięciu wyznaczonego sobie celu, jakim jest międzynarodowy wzrost w sektorze ciężarówek i autobusów."
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Do 2016 r.  MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do...

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.