mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN rozszerza ofertę w Ameryce Łacińskiej

MAN rozszerza ofertę w Ameryce Łacińskiej

MAN kontynuuje w 2012 roku dotychczasową ekspansję na rynkach Ameryki Łacińskiej. Pojazdy ciężkie typoszeregu TGX są pierwszymi pojazdami marki MAN produkowanymi w Brazylii i sprzedawanymi w Ameryce Południowej i Środkowej.

MAN rozszerza ofertę w Ameryce Łacińskiej
Efekty synergii w ramach współpracy między europejską a południowoamerykańską branżą pojazdów użytkowych dotyczą także silników: Większość modeli pojazdów typoszeregu VW Constellation ADVANTECH będzie teraz wyposażona w silniki MAN D08. Ten zaprojektowany w Europie typ silnika został odpowiednio dostosowany do wymagań lokalnych rynków i teraz po raz pierwszy będzie produkowany w Brazylii. Silnik ten spełnia kryteria obowiązującej w Brazylii od stycznia 2012 roku normy P-7, porównywalnej z europejską normą Euro 5.

Dotychczas spółka MAN Latin America produkowała i sprzedawała pojazdy marki VW. Teraz po raz pierwszy w Brazylii produkowane są trzy modele pojazdów typoszeregu MAN TGX o mocy powyżej 400 KM przeznaczone na rynek Ameryki Łacińskiej. Wszystkie pojazdy MAN spełniają wymagania obowiązującej nowej normy emisji spalin Euro 5. Wprowadzając typoszereg TGX Premium, firma MAN Latin America rozszerza dotychczasową ofertę w segmencie pojazdów ciężkich i umacnia swoją pozycję lidera na rynku w Brazylii, którą umacnia niezmiennie od 2003 roku.

Wynikiem intensywnej współpracy między Europą a Ameryką Łacińską jest także nowy typoszereg pojazdów VW Constellation ADVANTECH, dostępny na rynku brazylijskim od stycznia 2012 roku. Oprócz zastosowania licznych nowych rozwiązań, główna zaleta tego pojazdu to wyposażenie go w silnik MAN D08. Silnik posiada system AGR (system recyrkulacji spalin), dzięki czemu spełnia wymagania obowiązującej od tego roku w Brazylii normy emisji spalin P-7. Przeznaczona na rynek brazylijski wersja silnika, montowana w pojazdach typoszeregu VW Constellation ADVANTECH, dostępna jest w zakresach mocy od 190 do 280 KM.

Produkowane w Brazylii pojazdy typoszeregu TGX są dostosowane do lokalnych wymagań klientów tego rozwijającego się rynku w Ameryce Środkowej i Południowej. Pojazdy testowe przejechały w Brazylii 6 mln kilometrów i dokonano w nich 200 adaptacji. W rozwój lokalny zainwestowano ponad 40 milionów euro, między innymi wybudowano nowe centrum szkoleniowe i magazyn części. Brazylijskie centrum projektowe jest zlokalizowane na terenie fabryki w Resende, gdzie wspólnie z inżynierami z Europy budowana jest dodatkowo własna linia montażowa MAN. Zdolność produkcyjna wyniesie ponad 5000 pojazdów TGX rocznie.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross