mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN sprzedał dział produkcji przewodów

MAN sprzedał dział produkcji przewodów

Fińska grupa PKC przejmuje produkcję przewodów w polskich zakładach MAN w Starachowicach. Nowy właściciel będzie dalej dostarczać produkty na potrzeby niemieckiego koncernu. Firma przejmie także ponad 1000 pracowników zatrudnionych w zakładzie.

MAN sprzedał dział produkcji przewodów
Grupa MAN Nutzfahrzeuge zdecydowała się na sprzedaż działu produkcji przewodów w polskich zakładach w Starachowicach. Nowym właścicielem została fińska grupa PKC. Odpowiednia umowa została podpisana w dniu 8 października 2008 roku.

Zdaniem Larsa Wrebo, członka zarządu ds. produkcji w grupie MAN Nutzfahrzeuge, jest to kolejny krok w ramach skutecznej strategii zmierzającej do dalszej koncentracji wspólnej produkcji. Grupa PKC to profesjonalny partner z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dostaw wiązek przewodów dla sektora pojazdów użytkowych. W przyszłości grupa PKC będzie produkować wiązki przewodów dla zakładów MAN w Starachowicach. Oba przedsiębiorstwa dążą do nawiązania wieloletniej współpracy w tym zakresie. Grupa PKC zamierza rozszerzyć dotychczasową produkcję i wytwarzać wiązki przewodów także dla innych odbiorców. Pozwoli to na uzyskanie korzyści wynikających z większego poziomu produkcji oraz na poprawę elastyczności i na lepsze dostosowanie do zmieniającej się sytuacji rynkowej.
 
Grupa MAN Nutzfahrzeuge kierowała się przy wyborze nowego partnera przede wszystkim kryterium zachowania istniejących w zakładzie miejsc pracy i dążeniem do zapewnienia stałości dostaw. Ponad 1000 pracowników zatrudnionych w zakładzie produkcji przewodów zostanie przejętych przez PKC i będzie pracować na dotychczasowych warunkach.

Sprzedaż działu produkcji wiązek przewodów nie wpłynie bezpośrednio na produkcję autobusów w Starachowicach. Zakład będzie się nadal rozwijać w kierunku centrum kompetencyjnego budowy szkieletów w ramach działu autobusów niskopodłogowych.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

~żaba 2008-11-02

to super

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?