mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN sprzedał dział produkcji przewodów

MAN sprzedał dział produkcji przewodów

Fińska grupa PKC przejmuje produkcję przewodów w polskich zakładach MAN w Starachowicach. Nowy właściciel będzie dalej dostarczać produkty na potrzeby niemieckiego koncernu. Firma przejmie także ponad 1000 pracowników zatrudnionych w zakładzie.

MAN sprzedał dział produkcji przewodów
Grupa MAN Nutzfahrzeuge zdecydowała się na sprzedaż działu produkcji przewodów w polskich zakładach w Starachowicach. Nowym właścicielem została fińska grupa PKC. Odpowiednia umowa została podpisana w dniu 8 października 2008 roku.

Zdaniem Larsa Wrebo, członka zarządu ds. produkcji w grupie MAN Nutzfahrzeuge, jest to kolejny krok w ramach skutecznej strategii zmierzającej do dalszej koncentracji wspólnej produkcji. Grupa PKC to profesjonalny partner z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dostaw wiązek przewodów dla sektora pojazdów użytkowych. W przyszłości grupa PKC będzie produkować wiązki przewodów dla zakładów MAN w Starachowicach. Oba przedsiębiorstwa dążą do nawiązania wieloletniej współpracy w tym zakresie. Grupa PKC zamierza rozszerzyć dotychczasową produkcję i wytwarzać wiązki przewodów także dla innych odbiorców. Pozwoli to na uzyskanie korzyści wynikających z większego poziomu produkcji oraz na poprawę elastyczności i na lepsze dostosowanie do zmieniającej się sytuacji rynkowej.
 
Grupa MAN Nutzfahrzeuge kierowała się przy wyborze nowego partnera przede wszystkim kryterium zachowania istniejących w zakładzie miejsc pracy i dążeniem do zapewnienia stałości dostaw. Ponad 1000 pracowników zatrudnionych w zakładzie produkcji przewodów zostanie przejętych przez PKC i będzie pracować na dotychczasowych warunkach.

Sprzedaż działu produkcji wiązek przewodów nie wpłynie bezpośrednio na produkcję autobusów w Starachowicach. Zakład będzie się nadal rozwijać w kierunku centrum kompetencyjnego budowy szkieletów w ramach działu autobusów niskopodłogowych.

Podobne wiadomości:

Peugeot 807 ST Pullman V6 - W innej skórze

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot 807 ST Pullman V6 z zewnątrz wygląda jak klasyczny van, a w środku jak komfortowa limuzyna. Z limuzyną kojarzą się też silnik, automatyczna skrzynia biegów i inne autowynalazki.

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

~żaba 2008-11-02

to super

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.