mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN stawia na Polskę

MAN stawia na Polskę

Koncern MAN umacnia swoją pozycję na najważniejszych, dynamicznie rozwijających się rynkach na świecie, w tym także w Europie Środkowej i Wschodniej. Liczne inwestycje w Polsce są istotnym wkładem w realizację tej strategii.

MAN stawia na Polskę

Polska jest dla MAN ważnym rynkiem bezpośrednio sąsiadującym z Niemcami. Polska po Niemczech i Austrii to także kraj o największej wielkości produkcji i największej liczbie pracowników w Grupie MAN Nutzfahrzeuge.

W 2006 roku Grupa MAN zatrudniała w Polsce 3387 pracowników, co stanowi 6,7% wszystkich osób zatrudnionych w grupie MAN w roku 2006. W tym samym roku wartość nowych zleceń Grupy MAN w Polsce wyniosła 424 mln euro.
Polska jest aktualnie najważniejszym dynamicznie rozwijającym się rynkiem w Europie Wschodniej, zatem MAN umacnia swoje zaangażowanie i zwiększa produkcję, m.in. poprzez otwarcie nowej fabryki w Niepołomicach, gdzie produkowane będą przede wszystkim pojazdy ciężkiej serii MAN TGA WW, dzięki czemu firma rozwinie się na ważnych strategicznie rynkach międzynarodowych w Europie Wschodniej oraz w krajach byłego Związku Radzieckiego, a zatrudnienie przy produkcji znajdzie 650 osób.

Dzięki nowym zakładom Polska staje się strategicznym filarem firmy MAN. Fabryka w Niepołomicach jest już trzecim zakładem MAN w Polsce. Obecnie w dwóch fabrykach produkujących autobusy (w Starachowicach i w Poznaniu) firma zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Zakłady produkcyjne Star w Starachowicach dostarczają podzespoły i szkielety autobusowe do montażu autobusów miejskich w zakładach spółki Neoman Bus GmbH w Poznaniu i w Salzgitter. W Poznaniu produkowane są kompletne autobusy, poza tym zakład ten dostarcza szkielety autobusowe do zakładów MAN w Salzgitter i do zakładów Neoplan w miejscowości Pilsting w Bawarii. Ze względu na niższe koszty oraz dobre doświadczenia w ramach współpracy z zakładami MAN w Poznaniu i w Starachowicach w przyszłości cała produkcja autobusów miejskich zostanie przeniesiona z Salzgitter do Polski. Już obecnie największa część produkcji autobusów niskopodłogowych realizowana jest w Polsce, a teraz segment ten zostanie w całości związany z tymi dwoma zakładami.

Przeczytaj także:

Ruszyła produkcja w Niepołomicach (2007-10-05)

Inwestycje MAN-a w Polsce (2007-09-17)

MAN przewiduje dalszy wzrost (2007-01-08)


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar E-Pace - materiał na bestseller
Jaguar E-Pace - materiał na bestseller
Brytyjski producent stawia na SUV-y. Najpierw na rynku zadebiutował model F-Pace, a teraz przyszedł czas na mniejszego brata - E-Pace. Nowy Jaguar zadebiutował wczoraj w Londynie, a lada moment pojawi się w salonach.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech