mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN stawia na efektywność

MAN stawia na efektywność

Zużycia paliwa to kluczowy czynnik pozwalającego na obniżenie całkowitych kosztów eksploatacji pojazdu (Total Cost of Ownership). Firma MAN oferuje idealne rozwiązanie w tym zakresie. Nowy ciągnik siodłowy TGX EfficientLine 4x2 o mocy silnika 440 lub 480 KM posiada bogate wyposażenie seryjne ukierunkowane na maksymalną redukcję zużycia paliwa.

MAN stawia na efektywność
Ciągnik siodłowy w wersji TGX EfficientLine pozwala, bez stosowania kosztownych rozwiązań technicznych, zaoszczędzić nawet do 3 litrów oleju napędowego na każde 100 kilometrów. W ten sposób użytkownik ponosi niższe koszty eksploatacji pojazdu i dzięki redukcji emisji CO2 może wykazać lepszy bilans środowiskowy. Zakładając roczny przebieg pojazdu na poziomie 150.000 kilometrów i czteroletni okres jego użytkowania można zaoszczędzić nawet 18.000 litrów oleju napędowego oraz obniżyć emisję CO2 o 47 ton.
Pakiet oszczędnościowy
Dzięki zastosowaniu w ciągniku siodłowym TGX EfficientLine licznych elementów wyposażenia, pozwalających na redukcję zużycia paliwa ciągnik ten staje się atrakcyjnym cenowo w porównaniu z innymi dowolnie skonfigurowanymi pojazdami z analogicznie skonfigurowanym wyposażeniu. Zakres wyposażenia zapewniającego poprawę efektywności eksploatacji pojazdu:
MAN TipMatic®
Alternatywnie dostępna jest skrzynia biegów MAN TipMatic® Fleet z    oprogramowaniem umożliwiającym pracę w trybie automatycznym lub MAN TipMatic® Profi, który może pracować w trybie automatycznym lub ręcznym. Dwunastostopniowa skrzynia biegów z optymalną strategią przełączania pozwala na znaczną redukcję zużycia oleju napędowego.
System kontroli ciśnienia ogumienia (TPM)
Ciśnienie kół niższe od optymalnego o 2 bar powoduje wzrost zużycia paliwa o 0,2 l na 100 km. System TPM kontroluje ciśnienie powietrza w oponach, dzięki czemu można uniknąć 90% wszystkich awarii opon.
Pakiet aerodynamiczny i osłona boczna podwozia
Pakiet aerodynamiczny i osłona boczna podwozia zapewniają znaczną poprawę parametrów w zakresie oporu powietrza. Brak zewnętrznej osłony przeciwsłonecznej oraz właściwe ustawienie spoilera dodatkowo przyczyniają się do ograniczenia zużycia paliwa.

Air Pressure Management – system zarządzania sprężonym powietrzem
Specjalny system zarządzania sprężonym powietrzem Air Pressure Management (APM) oferowany przez MAN automatycznie wyłącza sprężarkę powietrza w okresie, gdy nie ma zapotrzebowania w układzie na sprężone powietrze.
Opony energooszczędne
Materiał, z jakiego wykonane są opony energooszczędne oraz ich konstrukcja ograniczają możliwość deformacji opon, a tym samym zmniejszają opór toczenia i zużycie paliwa.
Światła dzienne
Światła dzienne firmy MAN wymagają teraz tylko około jednej czwartej mocy w porównaniu z halogenowymi światłami mijania.
Ograniczenie prędkości jazdy do 85 km/h
Przestawienie urządzenia ograniczającego prędkość jazdy z 89 km/h do poziomu 85 km/h powoduje zmniejszenie oporu jazdy o około 10 %.
Alternator o natężeniu 120 A
Nowy alternator o natężeniu prądu większym o 10 A i o sprawności energetycznej wyższej o 4 % pozwala na redukcję zużycia paliwa i charakteryzuje się dłużą trwałością. Wyposażenie redukujące ciężar
Aluminiowy zbiornik sprężonego powietrza, zbiornik paliwa i felgi oraz brak koła zapasowego powodują znaczne ograniczenie masy własnej pojazdu i pozwalają na zwiększenie ładowności nawet o 500 kg

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando