mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN umacnia swoją pozycję w Rosji

MAN umacnia swoją pozycję w Rosji

Firma MAN w roku finansowym 2011 już drugi raz pod rząd zajęła w Rosji pierwsze miejsce wśród europejskich producentów pojazdów użytkowych. Sprzedając ponad 7.600 ciężarówek i 220 autobusów firma MAN ponownie uzyskała wolumen zleceń na poziomie osiąganym przed kryzysem. W 2011 roku w segmencie ciężarówek powyżej dwunastu ton udział w rynku wśród marek europejskich wyniósł 26 procent.

MAN umacnia swoją pozycję w Rosji
„Efektywne rozwiązania transportowe, niezawodne pojazdy i zadowolenie klientów to podstawy naszej strategii“, mówi Lars Himmer, kierownik regionu sprzedaży Wspólnota Niepodległych Państw w firmie MAN i dyrektor MAN Truck & Bus RUS. „W ubiegłym roku zauważyliśmy wyraźne ożywienie na rynku rosyjskim. Dzięki naszej palecie produktów odnotowujemy tendencję wzrostową w zakresie efektywnych i ekologicznych koncepcji pojazdów i pragniemy nadal umacniać naszą pozycję“, wyjaśnia Himmer.

Dopiero pod koniec 2011 roku firmie MAN udało się pozyskać w Rosji dwa duże zlecenia. W ramach programu modernizacji publicznego transportu podmiejskiego we Władywostoku rada tego miasta zamówiła 50 autobusów miejskich MAN. Pojazdy spełniają najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i efektywności. Będą one eksploatowane przez komunalne przedsiębiorstwo transportowe VPOPAT-1 do obsługi miejskich linii autobusowych.

Zrealizowana już została cała dostawa w ramach zlecenia LIAZ – spółki zależnej największego w Rosji koncernu samochodowego GAZ Group. Zakres dostawy obejmował 2.188 silników, poczynając od efektywnych silników wysokoprężnych aż do silników napędzanych gazem. Wyposażone w nie autobusy miejskie o długości 12 i 18 metrów będą obsługiwały głównie ruch podmiejski w Moskwie, ale nowoczesna technologia napędowa firmy MAN zostanie wykorzystana także w pojazdach miejskich linii autobusowych w St. Petersburgu i w innych miastach Rosji.

Rosja jest ważnym rynkiem zbytu w ramach międzynarodowej strategii rozwoju firmy MAN Truck & Bus. W celu zachowania na rynku rosyjskim wiodącej pozycji, jako producent efektywnych pojazdów użytkowych firma MAN Truck & Bus inwestuje aktualnie ponad 25 milionów euro we własne zakłady produkcyjne w St. Petersburgu. W połowie 2012 roku firma „MAN Truck & Bus Production RUS“ rozpocznie produkcję ciężkich pojazdów typu TGS WW z silnikiem spełniającym wymagania normy Euro 4. W perspektywie średnioterminowej w zakładach w St. Petersburg planowane jest osiągnięcie zdolności produkcyjnej na poziomie powyżej 6.000 pojazdów rocznie.

Podobne wiadomości:

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Samochody luksusowe 2016-02-15

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross