Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN umacnia swoją pozycję w Rosji

MAN umacnia swoją pozycję w Rosji

Firma MAN w roku finansowym 2011 już drugi raz pod rząd zajęła w Rosji pierwsze miejsce wśród europejskich producentów pojazdów użytkowych. Sprzedając ponad 7.600 ciężarówek i 220 autobusów firma MAN ponownie uzyskała wolumen zleceń na poziomie osiąganym przed kryzysem. W 2011 roku w segmencie ciężarówek powyżej dwunastu ton udział w rynku wśród marek europejskich wyniósł 26 procent.

MAN umacnia swoją pozycję w Rosji
„Efektywne rozwiązania transportowe, niezawodne pojazdy i zadowolenie klientów to podstawy naszej strategii“, mówi Lars Himmer, kierownik regionu sprzedaży Wspólnota Niepodległych Państw w firmie MAN i dyrektor MAN Truck & Bus RUS. „W ubiegłym roku zauważyliśmy wyraźne ożywienie na rynku rosyjskim. Dzięki naszej palecie produktów odnotowujemy tendencję wzrostową w zakresie efektywnych i ekologicznych koncepcji pojazdów i pragniemy nadal umacniać naszą pozycję“, wyjaśnia Himmer.

Dopiero pod koniec 2011 roku firmie MAN udało się pozyskać w Rosji dwa duże zlecenia. W ramach programu modernizacji publicznego transportu podmiejskiego we Władywostoku rada tego miasta zamówiła 50 autobusów miejskich MAN. Pojazdy spełniają najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i efektywności. Będą one eksploatowane przez komunalne przedsiębiorstwo transportowe VPOPAT-1 do obsługi miejskich linii autobusowych.

Zrealizowana już została cała dostawa w ramach zlecenia LIAZ – spółki zależnej największego w Rosji koncernu samochodowego GAZ Group. Zakres dostawy obejmował 2.188 silników, poczynając od efektywnych silników wysokoprężnych aż do silników napędzanych gazem. Wyposażone w nie autobusy miejskie o długości 12 i 18 metrów będą obsługiwały głównie ruch podmiejski w Moskwie, ale nowoczesna technologia napędowa firmy MAN zostanie wykorzystana także w pojazdach miejskich linii autobusowych w St. Petersburgu i w innych miastach Rosji.

Rosja jest ważnym rynkiem zbytu w ramach międzynarodowej strategii rozwoju firmy MAN Truck & Bus. W celu zachowania na rynku rosyjskim wiodącej pozycji, jako producent efektywnych pojazdów użytkowych firma MAN Truck & Bus inwestuje aktualnie ponad 25 milionów euro we własne zakłady produkcyjne w St. Petersburgu. W połowie 2012 roku firma „MAN Truck & Bus Production RUS“ rozpocznie produkcję ciężkich pojazdów typu TGS WW z silnikiem spełniającym wymagania normy Euro 4. W perspektywie średnioterminowej w zakładach w St. Petersburg planowane jest osiągnięcie zdolności produkcyjnej na poziomie powyżej 6.000 pojazdów rocznie.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Samochody luksusowe 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj