mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN w krakowskiej strefie

MAN w krakowskiej strefie

Na podstawie decyzji Rady Ministrów do krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączono blisko 141 ha gruntu pod inwestycję niemieckiego koncernu MAN.

MAN w krakowskiej strefie

Włączony teren przeznaczony jest na realizację "łącznego projektu", określonego w "Multisektorowych zasadach ramowych dotyczących pomocy regionalnej dla dużych projektów inwestycyjnych". Wspomniany "łączny projekt" obejmuje fabrykę firmy MAN Truks Sp. z o.o. (montaż ciężarówek) oraz zakłady jego kooperantów i poddostawców. Oznacza to, że wszystkie firmy będą traktowane jako sektor motoryzacji, a przysługująca im wielkość pomocy wyniesie maksimum 15 proc. nakładów inwestycyjnych.

Budowa fabryki MAN została objęta programem wieloletnim, uchwalonym przez Radę Ministrów 2 sierpnia 2005 r. Zakłada on, że w latach 2006-2008 nakłady inwestycyjne wyniosą 383 mln zł, a zatrudnienie znajdzie 650 osób.

Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 2 sierpnia 2005 r., ustanawiającą program wieloletni "Wsparcie finansowe inwestycji realizowanej przez MAN Truks Sp. z o.o. w Niepołomicach k. Krakowa", całkowita pomoc publiczna wyniesie 57,4 mln zł, z czego pomoc w formie zwolnienia od podatku od osób prawnych, udzielana na podstawie zezwolenia w sse, wyniesie 4,5 mln zł, a zwolnienie od podatku od nieruchomości - 0,4 mln zł.

Inwestor deklaruje utworzenie 650 nowych miejsc pracy: w 2006 - 70, 2007 - 280, 2008 - 300. Ma to ogromne znaczenie dla regionu Małopolski. Przewiduje się, że w wyniku korekty granic strefy krakowskiej, w otoczeniu inwestycji może powstać blisko 2000 nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.