mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN wprowadza wkładki antykradzieżowe

MAN wprowadza wkładki antykradzieżowe

W ostatnim czasie producent pojazdów ciężarowych, firma MAN-STAR Trucks, testuje urządzenie NECK-IT mające uniemożliwić kradzież paliwa bezpośrednio z baku samochodu.

MAN wprowadza wkładki antykradzieżowe
Na próbę urządzenie to zostało zamontowane w pojazdach testowych serii TGS oraz w ciągnikach siodłowych TGX (m.in. w pojeździe szkoleniowym TGX) będących do dyspozycji klientów firmy MAN-STAR TRUCKS. Urządzenia angielskiej firmy Truck Protect montuje się w szyjce zbiornika paliwa w ten sposób, aby ochronić paliwo przed ewentualnymi kradzieżami podczas postoju na parkingach.

Wyposażenie pojazdów demonstracyjnych MAN TGX i TGS w urządzenia chroniące przed kradzieżą paliwa daje poczucie bezpieczeństwa i zwiększa komfort klientom użytkującym flotę testową MAN. Od tej pory każdy kierowca zapoznający się z nowymi produktami koncernu może, bez obawy o spuszczenie paliwa ze zbiornika, parkować swoją ciężarówkę.

NECK-IT przy tym nie ogranicza przepustowości podczas tankowania. Liczna sieć drobnych otworów umożliwia przepływ paliwa z prędkością ok. 120 l/min, czyli praktycznie bez ograniczeń.
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Do 2016 r.  MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do...

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Komentuj:

~Jasiu 2008-10-24

Polaczki i tak rozpracują ten patent w mig! Jeśli chodzi o złodziejstwo jesteśmy przecież w czołówce - spróbujcie zostawić na chwilę np. rower na ulicy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians
Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians
Trzech japońskich potentatów z rynku motoryzacyjnego założyło firmę EV C.A. Spirit Co. Nowy podmiot zajmie się pracami nad technologiami przeznaczonymi dla samochodów elektrycznych.