mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN z nową spółką

MAN z nową spółką

MAN podpisał umowę o założeniu kolejnej spółki joint-venture. Nowym partnerem MAN jest holenderska firma Pon, która ma pomóc niemieckiemu producentowi pojazdów użytkowych zwiększyć udziały na rynku we Francji i karajach Beneluxu.

MAN z nową spółką
Umowa joint-venture pomiędzy MAN, a zatrudniającą ponad 9000 pracowników międzynarodową firmą Pon z siedzibą w Holandii dotyczy współpracy zarówno w dziedzinie sprzedaży, obsługi posprzedażnej oraz serwisu ciężarówek MAN, autobusów MAN i NEOPLAN. Oba przedsiębiorstwa dystrybuować będą także silniki i części zamienne do wszystkich pojazdów użytkowych grupy MAN. Udziały w spółce nazwanej jako MAN Region West BV, zostały podzielone równo po 50% pomiędzy MAN Nutzfahrzeuge i Pon.

Henk Rottinghuis, dyrektor wykonawczy holdingu Pon powiedział: "Spółka joint- venture pozwoli naszej firmie poszerzyć międzynarodowe interesy o takie kraje jak Belgia, Luxemburg i Francja i wprowadzić w tych krajach wysokie standardy takie jakie udało nam się stworzyć dzięki 27-letniej współpracy z MAN w Holandii." Z kolei członek zarządu MAN Nutzfahrzeuge, Peter Erichreineke dodał: "Wybór współpracownika na trzech wybranych rynkach nie jest przypadkowy. Firma Pon w ciągu naszej długoletniej współpracy udowodniła, że posiada wszelkie kwalifikacj i niezbędne doświadczenie do serwisowania i dystrybucji naszych pojazdów."
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.