mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN z nową spółką

MAN z nową spółką

MAN podpisał umowę o założeniu kolejnej spółki joint-venture. Nowym partnerem MAN jest holenderska firma Pon, która ma pomóc niemieckiemu producentowi pojazdów użytkowych zwiększyć udziały na rynku we Francji i karajach Beneluxu.

MAN z nową spółką
Umowa joint-venture pomiędzy MAN, a zatrudniającą ponad 9000 pracowników międzynarodową firmą Pon z siedzibą w Holandii dotyczy współpracy zarówno w dziedzinie sprzedaży, obsługi posprzedażnej oraz serwisu ciężarówek MAN, autobusów MAN i NEOPLAN. Oba przedsiębiorstwa dystrybuować będą także silniki i części zamienne do wszystkich pojazdów użytkowych grupy MAN. Udziały w spółce nazwanej jako MAN Region West BV, zostały podzielone równo po 50% pomiędzy MAN Nutzfahrzeuge i Pon.

Henk Rottinghuis, dyrektor wykonawczy holdingu Pon powiedział: "Spółka joint- venture pozwoli naszej firmie poszerzyć międzynarodowe interesy o takie kraje jak Belgia, Luxemburg i Francja i wprowadzić w tych krajach wysokie standardy takie jakie udało nam się stworzyć dzięki 27-letniej współpracy z MAN w Holandii." Z kolei członek zarządu MAN Nutzfahrzeuge, Peter Erichreineke dodał: "Wybór współpracownika na trzech wybranych rynkach nie jest przypadkowy. Firma Pon w ciągu naszej długoletniej współpracy udowodniła, że posiada wszelkie kwalifikacj i niezbędne doświadczenie do serwisowania i dystrybucji naszych pojazdów."
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Scania i MAN będą mieć wspólne skrzynie biegów

Scania i MAN będą mieć wspólne skrzynie...

Ciężarówki i Autobusy 2014-09-29

Hybryda na Le Mans

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.