mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN z nową spółką

MAN z nową spółką

MAN podpisał umowę o założeniu kolejnej spółki joint-venture. Nowym partnerem MAN jest holenderska firma Pon, która ma pomóc niemieckiemu producentowi pojazdów użytkowych zwiększyć udziały na rynku we Francji i karajach Beneluxu.

MAN z nową spółką
Umowa joint-venture pomiędzy MAN, a zatrudniającą ponad 9000 pracowników międzynarodową firmą Pon z siedzibą w Holandii dotyczy współpracy zarówno w dziedzinie sprzedaży, obsługi posprzedażnej oraz serwisu ciężarówek MAN, autobusów MAN i NEOPLAN. Oba przedsiębiorstwa dystrybuować będą także silniki i części zamienne do wszystkich pojazdów użytkowych grupy MAN. Udziały w spółce nazwanej jako MAN Region West BV, zostały podzielone równo po 50% pomiędzy MAN Nutzfahrzeuge i Pon.

Henk Rottinghuis, dyrektor wykonawczy holdingu Pon powiedział: "Spółka joint- venture pozwoli naszej firmie poszerzyć międzynarodowe interesy o takie kraje jak Belgia, Luxemburg i Francja i wprowadzić w tych krajach wysokie standardy takie jakie udało nam się stworzyć dzięki 27-letniej współpracy z MAN w Holandii." Z kolei członek zarządu MAN Nutzfahrzeuge, Peter Erichreineke dodał: "Wybór współpracownika na trzech wybranych rynkach nie jest przypadkowy. Firma Pon w ciągu naszej długoletniej współpracy udowodniła, że posiada wszelkie kwalifikacj i niezbędne doświadczenie do serwisowania i dystrybucji naszych pojazdów."
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.