mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN z nową spółką

MAN z nową spółką

MAN podpisał umowę o założeniu kolejnej spółki joint-venture. Nowym partnerem MAN jest holenderska firma Pon, która ma pomóc niemieckiemu producentowi pojazdów użytkowych zwiększyć udziały na rynku we Francji i karajach Beneluxu.

MAN z nową spółką
Umowa joint-venture pomiędzy MAN, a zatrudniającą ponad 9000 pracowników międzynarodową firmą Pon z siedzibą w Holandii dotyczy współpracy zarówno w dziedzinie sprzedaży, obsługi posprzedażnej oraz serwisu ciężarówek MAN, autobusów MAN i NEOPLAN. Oba przedsiębiorstwa dystrybuować będą także silniki i części zamienne do wszystkich pojazdów użytkowych grupy MAN. Udziały w spółce nazwanej jako MAN Region West BV, zostały podzielone równo po 50% pomiędzy MAN Nutzfahrzeuge i Pon.

Henk Rottinghuis, dyrektor wykonawczy holdingu Pon powiedział: "Spółka joint- venture pozwoli naszej firmie poszerzyć międzynarodowe interesy o takie kraje jak Belgia, Luxemburg i Francja i wprowadzić w tych krajach wysokie standardy takie jakie udało nam się stworzyć dzięki 27-letniej współpracy z MAN w Holandii." Z kolei członek zarządu MAN Nutzfahrzeuge, Peter Erichreineke dodał: "Wybór współpracownika na trzech wybranych rynkach nie jest przypadkowy. Firma Pon w ciągu naszej długoletniej współpracy udowodniła, że posiada wszelkie kwalifikacj i niezbędne doświadczenie do serwisowania i dystrybucji naszych pojazdów."
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Do 2016 r.  MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do...

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Na początek konkrety - Jeep Commander

auto motor i sport 0000-00-00

Wygląda jak cywilna wersja czegoś, z czym lepiej nie zadzierać. Skały czy błoto, śnieg czy asfalt - jest mu wszystko jedno, co los rzuci pod koła. Jeep Commander, czyli Grand Cherokee inaczej. Bardzo inaczej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.