mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN zainwestuje w Poznaniu

MAN zainwestuje w Poznaniu

MAN - producent autobusów i samochodów ciężarowych prowadzi od 1997 roku działalność w Sadach pod Poznaniem. Firma zamierza otworzyć w Poznaniu kolejną inwestycję. Stolica Wielkopolski wygrała rywalizację z Krakowem oraz Litwą. Inwestycja ma dać pracę dla około 500 osób.

O możliwości utworzenia w Poznaniu specjalnej podstrefy ekonomicznej rozmawiała wicewojewoda Wielkopolski Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk z Christianem Schäderem, przedstawicielem kierownictwa firmy MAN z Monachium.

Wiele wskazuje na to, że w Poznaniu powstanie centrum finansowo-księgowe dla zakładów MAN-a. Początkowo bedzie obsługiwac tylko spółki w Polsce, z czasem możliwe, że i w całej Europie.  

MAN posiada w Polsce zakłady produkujące autobusy i samochody ciężarowe w Sadach pod Poznaniem i Starachowicach. Stanowią one podstawowe ogniwo w łańcuchu produkcyjnym autobusów niskopodłogowych MAN. Starachowice dostarczają komponenty i nadwozia w stanie surowym do pozostałych zakładów wchodzących w skład Grupy Neoman GmbH, odpowiedzialnych za produkcję autobusów miejskich, to jest do Sadów i Salzgitter w Niemczech. Fabryka w Sadach wykonuje autobusy kompletne, oraz  jest dostawcą niekompletnych autobusów (tzw. semi-bus) do zakładów w Salzgitter (MAN) oraz w Pisting (Neoplan).

Koncern buduje także fabryke w Niepołomicach. Koszt całkowitej budowy nowego zakładu wyniesie około 90 milionów euro. Od połowy 2007 roku mury nowej fabryki opuszczać będą ciężarówki serii TGA Worldwide i TGA. Docelowa produkcja jaką zakłada szefostwo MAN ma wynieść 100 000 pojazdów do 2010 roku.

Przeczytaj także:

Neoman - 707 autobusów w 2005 r. (2005-03-31)

MAN: Niepołomice ruszają (2006-06-20)

 


 


Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

~MARK 2006-12-16

Czesc ciekawy jestem ile zarabiaja pracownicy zatrudnieni na liniach montazowych w poznaniui starachowicach . ja zatrudnilem sie w manie w niepolomicach i placa tam 1300zl + do 20% PIEMI dajcie znac pozdrawiam !!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando