mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN zbiera lukratywne zamówienia

MAN zbiera lukratywne zamówienia

186 niskopodłogowych autobusów Lion's City do Paryża i 200 egzemplarzy piętrowych autobusów Lion's City DD do Berlina. To najnowsze i największe w ostatnim czasie zamówienia jakie otrzymał niemiecki producent pojazdów użytkowych MAN Nutzfahrzeuge.

MAN zbiera lukratywne zamówienia
Za kwotę około 60 milionów euro 186 autobsów zamówiło paryskie przedsiębiosrtwo komunikacyjne RATP. To największy jak dotąd kontrakt w historii tego francuskiego przewoźnika. Wkrótce do Paryża trafi 170 egzemplarzy przegłubowych autobusów Lion's City G mierzących 18 metrów i dysponujących 44 miejscami siedzącymi. Pozostałe 16 sztuk stanowić będą nieco dłuższe wersje tej serii - Lion's City GL. Mają one długość 18,75 metrów i oferują 56 miejsc siedzących.

Realizacją zamówienia zajmie się francuski oddział marki MAN - MAN Camion & Bus France. Wszystkie nowe pojazdy zostaną wyposażone w oszczędne silniki wysokoprężne MAN D20 o mocy 270 KM, spełniające normę emisji spalin Euro 4.

Z kolei do stolicy Niemiec pojedzie 200 autobusów MAN Lion's City DD. Klientem w tym przypadku jest berliński przewoźnik, firma BVG. Seria DD to egzemplarze mierzące 13,70 m, oferujące łącznie 128 miejsc w tym 83 miejsca siedzące. Autobusy te wyposażone będą także w silniki common-rail D20. Ich moc będzie jednak większa niż w przypadku "paryskich" modeli i wynosić będzie 310 KM. Dostarczenie wszystkich autobusów do Berlina zakończy się w 2010 roku.
Tematy w artykule: produkcja autobusow MAN

Podobne wiadomości:

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z...

Aktualności 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.