mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG 7 zza Muru Chińskiego

MG 7 zza Muru Chińskiego

Sprzedaż modeli z serii 7 spod znaku MG została ruszyła oficjalnie na chińskim rynku. Tamtejszy producent, który przejął prawa do marki, Nanjing MG nie zamierza poprzestać tylko na tym aucie. W najbliższych planach leży też wprowadzenie modelu MG ZT.

MG 7 zza Muru Chińskiego

Samochód trafi na początek do Chin z dwoma jednostkami. Jego cena w przeliczeniu będzie się zawierać w przedziale od 70 do 120 tysięcy złotych. W najtańszej wersji "chińskie MG" będzie wyposażone w turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra o mocy 160 koni mechanicznych (215 Nm momentu obrotowego w zakresie 2.100-4.000 obr./min.). Silnik pochodzi od starszej wersji modelu produkowanej jeszcze w Wielkiej Brytanii. Na potrzeby norm Euro IV, w kooperacji z Lotusem chiński producent nieznacznie zmodyfikował ten silnik.

Druga, bogatsza wersja samochodu będzie się nazywać MG7L, z tego względu że jej nadwozie będzie dłuższe o 200 milimetrów. Dzięki takiej modyfikacji zwiększy się przestrzeń dla pasażerów, a wraz z nim komfort podróżowania. W lepszej wersji pojawi się mocniejsza jednostka. Sześciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra będzie generować moc rzędu 177 koni mechanicznych oraz moment obrotowy na poziomie 240 Nm przy 4.000 obr./min.

Dyrektor Nanjing MG, Yang Yunhu tak podsumował to wydarzenie: "Przyprowadziliśmy brytyjską sztukę motoryzacyjną do naszego kraju. Jak dotąd żaden z producentów pochodzący z Wysp Brytyjskich nie sprzedawał swoich samochodów w Chinach. W dzisiejszych czasach konsumenci są bardzo wymagający, ale myślę że różne warianty modelu MG7 zdołają ich usatysfakcjonować."

Czytaj także:

Chiński alians  (2007-09-04)

Fiat i Chery razem  (2007-08-07)

Znowu ruszyła produkcja w Longbridge (2007-05-30)

Tematy w artykule: MG 7

Podobne wiadomości:

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.