Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG Rover jednak w Chinach

MG Rover jednak w Chinach

Brytyjski koncern motoryzacyjny MG Rover podpisał we wczorajszym dniu wstępne porozumienie, w wyniku którego będzie wytwarzał swoje modele w Chinach. Upadła w ten sposób chyba już ostatecznie wersja o inwestycji Brytyjczyków w Daewoo-FSO.

Firma Phoenix Venture Holdings (PVH) posiadająca pakiet większościowy MG Rover Group już wcześniej poszukiwała partnera na terenie Chin. Nie doszło m.in. do porozumienia z firmą Brilliance China. Partnerem brytyjskiej firmy w końcu okazał się największy chiński producent samochodów, Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC), który wytwarza rocznie ok. 600 tys. samochodów i posiada między innymi spółki joint venture z Volkswagenem i General Motors.

Nie są znane jeszcze szczegóły umowy, jakie modele będą wspólnie produkowane i jaka będzie roczna produkcja.

"Ostatnio prowadziliśmy rozmowy z kilkoma firmami Z Chin - powiedział Kevin Howe, dyrektor zarządzający PVH - Teraz jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z tak szanowanym i odnoszącym sukcesy partnerem. Dla nas będzie to oznaczać możliwosć ekspansji modelowej obecnie i w przyszłości".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj