mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG Rover jednak w Chinach

MG Rover jednak w Chinach

Brytyjski koncern motoryzacyjny MG Rover podpisał we wczorajszym dniu wstępne porozumienie, w wyniku którego będzie wytwarzał swoje modele w Chinach. Upadła w ten sposób chyba już ostatecznie wersja o inwestycji Brytyjczyków w Daewoo-FSO.

Firma Phoenix Venture Holdings (PVH) posiadająca pakiet większościowy MG Rover Group już wcześniej poszukiwała partnera na terenie Chin. Nie doszło m.in. do porozumienia z firmą Brilliance China. Partnerem brytyjskiej firmy w końcu okazał się największy chiński producent samochodów, Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC), który wytwarza rocznie ok. 600 tys. samochodów i posiada między innymi spółki joint venture z Volkswagenem i General Motors.

Nie są znane jeszcze szczegóły umowy, jakie modele będą wspólnie produkowane i jaka będzie roczna produkcja.

"Ostatnio prowadziliśmy rozmowy z kilkoma firmami Z Chin - powiedział Kevin Howe, dyrektor zarządzający PVH - Teraz jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z tak szanowanym i odnoszącym sukcesy partnerem. Dla nas będzie to oznaczać możliwosć ekspansji modelowej obecnie i w przyszłości".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.