mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG Rover jednak w Chinach

MG Rover jednak w Chinach

Brytyjski koncern motoryzacyjny MG Rover podpisał we wczorajszym dniu wstępne porozumienie, w wyniku którego będzie wytwarzał swoje modele w Chinach. Upadła w ten sposób chyba już ostatecznie wersja o inwestycji Brytyjczyków w Daewoo-FSO.

Firma Phoenix Venture Holdings (PVH) posiadająca pakiet większościowy MG Rover Group już wcześniej poszukiwała partnera na terenie Chin. Nie doszło m.in. do porozumienia z firmą Brilliance China. Partnerem brytyjskiej firmy w końcu okazał się największy chiński producent samochodów, Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC), który wytwarza rocznie ok. 600 tys. samochodów i posiada między innymi spółki joint venture z Volkswagenem i General Motors.

Nie są znane jeszcze szczegóły umowy, jakie modele będą wspólnie produkowane i jaka będzie roczna produkcja.

"Ostatnio prowadziliśmy rozmowy z kilkoma firmami Z Chin - powiedział Kevin Howe, dyrektor zarządzający PVH - Teraz jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z tak szanowanym i odnoszącym sukcesy partnerem. Dla nas będzie to oznaczać możliwosć ekspansji modelowej obecnie i w przyszłości".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.