mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG Rover jednak w Chinach

MG Rover jednak w Chinach

Brytyjski koncern motoryzacyjny MG Rover podpisał we wczorajszym dniu wstępne porozumienie, w wyniku którego będzie wytwarzał swoje modele w Chinach. Upadła w ten sposób chyba już ostatecznie wersja o inwestycji Brytyjczyków w Daewoo-FSO.

Firma Phoenix Venture Holdings (PVH) posiadająca pakiet większościowy MG Rover Group już wcześniej poszukiwała partnera na terenie Chin. Nie doszło m.in. do porozumienia z firmą Brilliance China. Partnerem brytyjskiej firmy w końcu okazał się największy chiński producent samochodów, Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC), który wytwarza rocznie ok. 600 tys. samochodów i posiada między innymi spółki joint venture z Volkswagenem i General Motors.

Nie są znane jeszcze szczegóły umowy, jakie modele będą wspólnie produkowane i jaka będzie roczna produkcja.

"Ostatnio prowadziliśmy rozmowy z kilkoma firmami Z Chin - powiedział Kevin Howe, dyrektor zarządzający PVH - Teraz jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z tak szanowanym i odnoszącym sukcesy partnerem. Dla nas będzie to oznaczać możliwosć ekspansji modelowej obecnie i w przyszłości".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Czeska marka dostarczyła w minionym miesiącu 99 tys. samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,4%. Na najlepszy majowy wynik w historii Skody złożyły się silne wzrosty we wszystkich częściach Europy, a swój udział osiągnięciu tego rekordowego rezultatu miał także polski rynek.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech