mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG Rover już prawie chiński

MG Rover już prawie chiński

Brytyjski koncern MG Rover jest bardzo bliski podpisania umowy, wartej 1 miliard funtów, z największą chińską firmą produkującą auta - Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC).

Wspólny koncern będzie produkował samochody na szybko rozwijający się chiński rynek, a jednocześnie pomoże zabezpieczyć przyszłość fabryki Longbridge w Birmingham. 1 mld funtów (ok. 1,85 mld dolarów) zapewni chińskiej firmie 70% udziałów w tym nowym tworze. MG Rover od czterech lat przynosił straty, jednak przejęcie tej firmy przez chińską firmę ma przynieść jej spore korzyści. Przede wszystkim zapewni dostęp do nowych technologii bez konieczności prowadzenia długotrwałych badań, a także zapewni bliższy dostęp do europejskiego rynku. SAIC, której właścicielem jest chińskie państwo, w zeszłym roku zwiększyło zysk do 1,5 mld yuanów (ponad 180 mln dolarów).
 
Kooperacja pomiędzy dwoma partnerami zaowocuje produkcją czterech nowych modeli aut. Modele te zostaną zaprojektowane i wytworzone przez pracowników zakładów w Longbridge, a SAIC pokryje koszty finansowe tego przedsięwzięcia. Wszystkie te cztery modele będą produkowane od 2006 roku zarówno w Longbridge, jak i w chińskich fabrykach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.