mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG dla ADAC

MG dla ADAC

Jedna z najbardziej znanych i największych w Europie organizacji motoryzacyjnych będzie używała na swoje potrzeby brytyjskich samochodów w usportowionych wersjach.

MG dla ADAC

Celem nabycia floty stu modeli MG ZR 160 jest wykorzystanie ich do celów szkoleniowych w 60 ośrodkach nauki i doskonalenia jazdy autem, zlokalizowanych na terenie Niemiec.

Na specjalnych torach i terenach symulujących trudne warunki drogowe, takie jak silny deszcz i śnieg oraz lód na drodze, kierowcy będą uczyli się jak opanować mocny samochód.

Posunięcie ADAC jest więcej niż trafne, zwłaszcza w sytuacji kiedy coraz mocniejsze i coraz bardziej przystępne, również używane auta trafiają w ręce młodych kierowców. Szkoda, że i w Polsce szkoły doskonalenia jazdy i kursy wiedzy o poruszaniu się w zmiennych warunkach są nadal mało popularne, choć już dostępne.

Oblicza się, że u naszych zachodnich sąsiadów około 140 tys. kierowców rocznie wybiera się na podobne szkolenia. Co do samych aut MG, to zdecydowano się na nie, gdyż "zapewniają świetnie wyczucie trzymania się drogi i zawodnicze osiągi. Co ważne, mają również modny wygląd, co ma zachęcić młodych kierowców do wizyty w centrach treningowych" - powiedział Rod Ramsay, dyrektor MG Rover.

Ciekawe, co na to rodzima konkurencja spod znaku Audi, Opla czy VW...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.