mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG dla ADAC

MG dla ADAC

Jedna z najbardziej znanych i największych w Europie organizacji motoryzacyjnych będzie używała na swoje potrzeby brytyjskich samochodów w usportowionych wersjach.

MG dla ADAC

Celem nabycia floty stu modeli MG ZR 160 jest wykorzystanie ich do celów szkoleniowych w 60 ośrodkach nauki i doskonalenia jazdy autem, zlokalizowanych na terenie Niemiec.

Na specjalnych torach i terenach symulujących trudne warunki drogowe, takie jak silny deszcz i śnieg oraz lód na drodze, kierowcy będą uczyli się jak opanować mocny samochód.

Posunięcie ADAC jest więcej niż trafne, zwłaszcza w sytuacji kiedy coraz mocniejsze i coraz bardziej przystępne, również używane auta trafiają w ręce młodych kierowców. Szkoda, że i w Polsce szkoły doskonalenia jazdy i kursy wiedzy o poruszaniu się w zmiennych warunkach są nadal mało popularne, choć już dostępne.

Oblicza się, że u naszych zachodnich sąsiadów około 140 tys. kierowców rocznie wybiera się na podobne szkolenia. Co do samych aut MG, to zdecydowano się na nie, gdyż "zapewniają świetnie wyczucie trzymania się drogi i zawodnicze osiągi. Co ważne, mają również modny wygląd, co ma zachęcić młodych kierowców do wizyty w centrach treningowych" - powiedział Rod Ramsay, dyrektor MG Rover.

Ciekawe, co na to rodzima konkurencja spod znaku Audi, Opla czy VW...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic