mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG do TVR?!

MG do TVR?!

Upadły MG Rover, sprzedany MG Rover. Prosty scenariusz bankructwa i powrotu na rynek jednego z największych brytyjskich przedsiębiorstw motoryzacyjnych mocno się skomplikował.

Przypomnijmy: podupadającego na kondycji finansowej Rovera miało ratować chińskie konsorcjum motoryzacyjne SAIC (Shanghai Automotive International Company).

Fiasko rozmów z potencjalnym inwestorem przyniosło jednak upadek angielskiej firmy, a następnie napływ ofert odkupienia jej majątku, między innymi z SAIC, mającego prawa do modelu 75, 25 i produkcji jednostek napędowych z serii K.

Jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, nawet niż utarczki nad polskim Daewoo-FSO. Formalnie nazwa rynkowa Rover należy nadal do BMW, które użycza jej bezpłatnie (!) konsorcjum Phoenix, firmie kontrolującej majątek Rovera. To z kolei miało układ z SAIC, ale dotyczył on jedynie powyższych modeli. Chińczycy są jednak zainteresowani jedynie dywizją aut "bez aspiracji" - natomiast pozostaje jeszcze MG.

Producent sportowych aut znalazł już jednak zainteresowanego na swoje klejnoty rodowe. Reprezentujący tę samą branżę, niszowy ale znany i ceniony TVR wyraził zainteresowanie tym co pozostało z rozkładu majątku MG Rover.

Jak podają angielskie serwisy, szefowie firmy mają nawet konkretne plany dotyczące wznowienia produkcji MG TF. Na pewno nie było by to możliwe bez finansowego zaangażowania Rosjanina, Nicolaia Smolensky, od zeszłego roku właściciela TVR.


Związane tematy:

Są chętni na MG Rover

MG Rover - bez "happy-endu"

Brytyjska marka TVR w rękach Rosjan

TVR: W niszy sportu i luksusu...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?