mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MG z końcem 2007 roku w Europie

MG z końcem 2007 roku w Europie

Pierwsze modele brytyjskiej marki MG, wykupionej przez chińskiego producenta powinny pojawić się z powrotem w Europie do końca 2007 roku. Taką informację zdradził szef europejskiego oddziału MG-Rover, Jan van Rooy niemieckiemu magazynowi "kfz-betrieb".

MG z końcem 2007 roku w Europie

Produkcja aut ma rozpocząć się w Chinach w marcu przyszłego roku. Początkowo modele MG sprzedawane będą na tamtejszym rynku jednak w ciągu kilku miesięcy Nanjing Automobile Corp., który posiada pakiet większościowy akcji MG, rozpocznie eksport samochodów na rynki Starego Kontynentu.

Marka Rover, która została wykupiona przez firmę SAIC zostanie wprowadzona do Europy nieco później bo na przełomie 2008/2009 roku. SAIC eksportować będzie zarówno model Rover 25 i Rover 75. Do tych aut posiada bowiem prawa własności.

Model Rover 75 w lekko zmodyfikowanej wersji został już przedstawiony europejskim delegatom z sieci sprzedażowej MG-Rover, jednak ostateczny szlif auta ma pojawić się za dwa lata. Do tego czasu koncern SAIC zamierza jeszcze udoskonalić kiedyś brytyjskie, dziś chińskie samochody.

Czytaj także:

Odrodzenie MG? 2006-07-10

Nowe MG na bazie Smarta 2006-03-21

MG Rover wróci do gry? 2006-02-23

Tematy w artykule: MG Rover

Podobne wiadomości:

Debiut małego auta miejskiego MG

Debiut małego auta miejskiego MG

Premiery 2010-12-21

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.