mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MICRArt, czyli dzieło sztuki na Micrze

MICRArt, czyli dzieło sztuki na Micrze

Nissan Micra zinspirował Jacka Ziemińskiego - warszawskiego malarza, który postanowił dodać autu nieco "artystycznego" sznytu. W ten sposób powstała malarska wariacja MICRArt - samochód - dzieło sztuki.

MICRArt, czyli dzieło sztuki na Micrze

Akcja MICRArt opiera się na pomyśle namalowania dzieła sztuki bezpośrednio na samochodzie. Idea wydaje się prosta, ale samo wykonanie okazało się znacznie trudniejsze niż ma to miejsce przy obrazie przygotowywanym klasycznie - gładkiej blachy nie da się porównać do przyjaznej bieli blejtramu, zaś wyrafinowanych olei czy akryli do specjalnych farb, zdolnych do odpowiedniego pokrycia karoserii. Pod względem mechanicznym MICRArt niczym nie różni się od seryjnych egzemplarzy Nissanów Micra - „obrazem” Jacka Ziemińskiego można normalnie poruszać się po ulicy.

Micra została na początku zmatowiona, następnie pomalowana białym lakierem i dopiero na tej powierzchni Jacek Ziemiński tworzył swoje dzieło. Na koniec naniesione zostały 3 warstwy lakieru bezbarwnego.

"To wspaniały samochód, o nietypowej linii i ponadczasowej sylwetce” - ocenił Jacek Ziemiński. „Kiedy zobaczyłem Micrę, zaskoczyło mnie nowatorstwo i lekkość spojrzenia jej projektantów. I śmiałość, bo nie ma wątpliwości, że ten samochód zrywa z pewnymi utartymi kanonami w 'rysowaniu' motoryzacji." - komentuje Jacek Ziemiński.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – lista kandydatów
Car of the Year 2019 – lista kandydatów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali pełna listę modeli, które będą brane pod uwagę w tegorocznej edycji. Zwycięzcę poznamy na salonie samochodowym w Genewie wiosną 2019 roku.