mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI "Colorado" zamiast BMW X3

MINI "Colorado" zamiast BMW X3

Magna Steyr otrzymała od BMW propozycję budowy off-roadowej odmiany MINI o nieformalnej jeszcze nazwie "Colorado". Bawarski koncern potwierdził tym samym, że chce kontynuować współpracę z austriacką firmą także po wygaśnięciu kontraktu na produkcję SUV-a X3.

MINI
BMW przedstawiło również wstępne plany produkcyjne z których wynika, że rocznie fabrykę w austriackim Grazu miałoby opuszczać 50 000 egzemplarzy MINI Colorado. Nowy produkt sygnowany przez niemiecki koncern ma pozwolić MINI zaistnieć w segmencie aut sportowo rekreacyjnych typu SAV (Sports Activity Vehicle). Start całego przedsięwzięcia przewidziano na 2010 rok.

Decyzja o wyborze fabryki Magna Steyr spowodowana jest chęcią zaklejenia luki po wycofaniu za kilka miesięcy z budowy w Austrii modelu BMW X3. Według nowych założeń koncernu następca X3 będzie w przyszłości montowany w autoryzowanych zakładach BMW w Spartanburgu. Tam też odbywać się będzie produkcja większych pseudo-terenowych modeli Bawarczyków, X5 oraz zupełnie nowego X6 orientującego się konstrukcją w stronę aut o nadwoziu Crossover-Coupe.

Drugim decydującym czynnikiem decydującym o wyborze fabryki w Grazu była sytuacja w rodzimej fabryce MINI w Oksfordzie. Jak informuje BMW zakłady te nie byłyby w stanie  poza tradycyjnym wariantem MINI, wersją Cabrio i przedłużoną Clubman, podołać równoległej budowie jeszcze jednego modelu MINI. Brytyjska fabryka produkuje obecnie 240 000 aut rocznie i nie jest w stanie poradzić sobie z większym nakładem. Dlatego też aby zaoszczędzić koszty, które mogłyby być przeznaczone na rozbudowę zakładów BMW wolało zlecić produkcję zewnętrznym firmom.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI MINI

Podobne wiadomości:

The doors - Mini Cooper S

auto motor i sport 0000-00-00

Mini Clubman gra na emocjach tak samo jak jego mniejszy brat, a przy okazji puszcza oko do tych, dla których zwykłe Mini jest za mało praktyczne.

Mini Cooper S i Suzuki Swift

auto motor i sport 0000-00-00

Mini kontra Suzuki Swift? Owszem, mają porównywalne wymiary i są do siebie podobne. Ale to dwa różne auta! Czy zatem zestawić je ze sobą to tak, jakby porównać The Rolling Stones z kwartetem smyczkowym tylko dlatego, że w każdym zespole jest po czterech muzyków? Niezupełnie...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.