mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI Cooper S z klekotem pod maską

MINI Cooper S z klekotem pod maską

Niedługo już na dobre słowo "diesel" zadomowi się obok "sport". Tym razem obiektem zagranicznych fotoreporterów zostało zamaskowane MINI oznaczone jako Cooper SD.

MINI Cooper S z klekotem pod maską
Najprawdopodobniej nie dalej jak za kilka miesięcy ujrzymy nowe MINI Cooper w sportowej odmianie S, któremu dodano jeszcze literkę D. Oprócz obniżonego zawieszenia, wlotu powietrza na masce i umiejscowionego centralnie z tyłu wydechu pod maskę zawita silnik wysokoprężny.

Małe MINI będzie zasilane za pomocą turbodoładowanej jednostki o pojemności 1,6 litra. Jej moc nie jest jeszcze do końca znana, ale można się spodziewać około 140 koni mechanicznych. Raczej nie będzie to konkurencja dla 184-konnego Coopera S, ale mocniejsza alternatywa dla poszukujących MINI z mocnym silnikiem diesla.

Auto pojawi się w salonach w 2011 roku.

Komentuj:

~zen 2010-09-21

i bardzo dobrze, że jest wybór. bez żadnych ograniczeń. i mam w d. czy to sportowe kabrio diesel, czy ciągnik siodłowy w benzynie

~cockster 2010-09-20

załamka. w takim wozie diesel ?? zrobią z coopera coś na wzór fabii czy punto evo. koszmar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.