mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI Cooper S z klekotem pod maską

MINI Cooper S z klekotem pod maską

Niedługo już na dobre słowo "diesel" zadomowi się obok "sport". Tym razem obiektem zagranicznych fotoreporterów zostało zamaskowane MINI oznaczone jako Cooper SD.

MINI Cooper S z klekotem pod maską
Najprawdopodobniej nie dalej jak za kilka miesięcy ujrzymy nowe MINI Cooper w sportowej odmianie S, któremu dodano jeszcze literkę D. Oprócz obniżonego zawieszenia, wlotu powietrza na masce i umiejscowionego centralnie z tyłu wydechu pod maskę zawita silnik wysokoprężny.

Małe MINI będzie zasilane za pomocą turbodoładowanej jednostki o pojemności 1,6 litra. Jej moc nie jest jeszcze do końca znana, ale można się spodziewać około 140 koni mechanicznych. Raczej nie będzie to konkurencja dla 184-konnego Coopera S, ale mocniejsza alternatywa dla poszukujących MINI z mocnym silnikiem diesla.

Auto pojawi się w salonach w 2011 roku.

Komentuj:

~zen 2010-09-21

i bardzo dobrze, że jest wybór. bez żadnych ograniczeń. i mam w d. czy to sportowe kabrio diesel, czy ciągnik siodłowy w benzynie

~cockster 2010-09-20

załamka. w takim wozie diesel ?? zrobią z coopera coś na wzór fabii czy punto evo. koszmar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.