mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI Countryman ma brylować w sprzedaży

MINI Countryman ma brylować w sprzedaży

100 000 egzemplarzy. Tyle ma wynosić roczna sprzedaż nowego modelu Countryman kultowej marki MINI, mówi jej szef Wolfgang Armbrecht.

MINI Countryman ma brylować w sprzedaży
MINI Countryman pojawi się w europejskiej sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. Najprawdopodobniej będzie to wrzesień. W wywiadzie dla Auto Motor und Sport szef MINI Wolfgang Armbrecht twierdzi, że nowy crossover będzie bardzo ważnym ogniwem w gamie marki. "Szacujemy, że model Countryman będzie cieszył się sprzedażą na poziomie 100 000 egzemplarzy rocznie. To aż 1/3 zakładanej łącznej sprzedaży MINI w przyszłym roku" - mówi Armbrecht.

CEO brytyjskiej marki, będącej obecnie własnością BMW wypowiedział się również o przyszłości MINI. Na celowniku teraz znajduje się między innymi wprowadzenie wersji Roadster. "Nasze pomysły na warianty Coupe i Roadster pokazaliśmy już rok temu na salonie IAA we Frankfurcie. Kiedy oba auta pojawią się w sprzedaży wówczas okaże się, że w ciągu 36 miesięcy poszerzyliśmy portfolio MINI do sześciu modeli" - dodał Wolfgang Armbrecht.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 111 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.
Tematy w artykule: Mini Mini Countryman sprzedaz

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Samochody luksusowe 2016-07-08

Komentuj:

~Dete5 2010-03-11

MINI One/ Cooper / Cooper S i Cooper S JCW są super!!! Sa doskonałe, nie mają sobie równych. Natomiast wszelkie nowości od MINI jak ten Countryman czy inne koncepty wypadają już średnio. Takie rozszerzanie gamy na siłę nie jest dobre.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.