mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI-SUV z Austrii

MINI-SUV z Austrii

Firma Magna International, dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej zamierza zająć się produkcją nowego samochodu. Będzie to auto z segmentu sportowo-rekreacyjnych i powstanie na bazie najnowszej generacji MINI Coopera.

MINI-SUV z Austrii

W nawiązaniu do wiadomości, które zostały opublikowane przez kanadyjski magazyn "Globe and Mail newspaper", nowy SUV będzie się nazywać Colorado, a jego produkcja odbędzie się w fabryce Magna Steyr umiejscowionej w austriackim Graz.

Chrysler zamierza właśnie przenieść część swojej produkcji z austriackiej fabryki do Kanady, gdzie Magna ma również swoją siedzibę. Najprawdopodobniej w miejscu gdzie montowany jest obecnie Chrysler 300C, montowany będzie nowy SUV. Miejsce zwolni się także ze strony BMW, które montuje tam obecną generację modelu X3. Następna będzie składaną w Spartanburg w USA.

BMW rozgląda się cały czas za możliwością rozszerzenia zestawienia marki MINI. Niedawno zostały ukończone prace nad rozwojem długo oczekiwanego modelu Clubman, który zadebiutuje w halach targowych Frankfurckich targów motoryzacyjnych.

Czytaj także:

Oto nowy Ford Kuga! (2007-07-19)

Diabelskie pudełko (2007-07-06)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.