mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI-SUV z Austrii

MINI-SUV z Austrii

Firma Magna International, dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej zamierza zająć się produkcją nowego samochodu. Będzie to auto z segmentu sportowo-rekreacyjnych i powstanie na bazie najnowszej generacji MINI Coopera.

MINI-SUV z Austrii

W nawiązaniu do wiadomości, które zostały opublikowane przez kanadyjski magazyn "Globe and Mail newspaper", nowy SUV będzie się nazywać Colorado, a jego produkcja odbędzie się w fabryce Magna Steyr umiejscowionej w austriackim Graz.

Chrysler zamierza właśnie przenieść część swojej produkcji z austriackiej fabryki do Kanady, gdzie Magna ma również swoją siedzibę. Najprawdopodobniej w miejscu gdzie montowany jest obecnie Chrysler 300C, montowany będzie nowy SUV. Miejsce zwolni się także ze strony BMW, które montuje tam obecną generację modelu X3. Następna będzie składaną w Spartanburg w USA.

BMW rozgląda się cały czas za możliwością rozszerzenia zestawienia marki MINI. Niedawno zostały ukończone prace nad rozwojem długo oczekiwanego modelu Clubman, który zadebiutuje w halach targowych Frankfurckich targów motoryzacyjnych.

Czytaj także:

Oto nowy Ford Kuga! (2007-07-19)

Diabelskie pudełko (2007-07-06)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech