mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI Works w rękach BMW

MINI Works w rękach BMW

Aktualna generacja specjalnego modelu Mini Cooper S Works będzie już w całości produkowana przez niemieckie BMW. Człowiek, który do tej pory miał podpisany kontrakt na seryjne przerabianie pierwszej generacji Coopera S w 210 konne monstrum, sprzedał przed świętami należącą do niego udziały.

MINI Works w rękach BMW

Mike Cooper, bo tak nazywa się człowiek, który do tej pory trzymał w rękach prace nad rozwojem diabelskiej odsłony MINI, tuż przed świętami Bożego Narodzenia zdecydował się sprzedać swą rozpoznawalną w szerokich kręgach markę, ukrywając jednak tą wiadomość przed opinią publiczną. Cooper będzie jednak nadal dostarczać tzw. "kity" do poprzedniej generacji MINI. Niestety najnowsza odsłona tego samochodu, schodząca z linii montażowych w Cowley będzie nosić na sobie nowe elementy przygotowane już wyłącznie przez BMW. Pierwszy model pojawi się najprawdopodobniej w okolicach tegorocznego lata.

Marka John Cooper Works została stworzona przez syna słynnego konstruktora Formuły 1, Mike`a Coopera. Cały zalążek firmy powstał w momencie, kiedy sześć lat temu reiknarnowano MINI, zaraz po wykupieniu praw do marki od MG Rover. Wtedy też zaproponowano młodemu Cooperowi współpracę, która trwała nieustannie aż do końca ubiegłego roku. 

W światku motoryzacyjnym krążą spekulacje, że wykupienie przez BMW marki JCW spowodowane zostało przez coraz większe komplikacje spowodowane restrykcyjnymi normami emisji szkodliwych gazów. Kay Segler, szef marki MINI będącej pod skrzydłami BMW wierzy, że JCW jest marką o wielkim potencjale, a nowy właściciel będzie dążyć do tego, aby jeszcze bardziej ją rozwijać.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu MINI Cooper S John Cooper Works

Czytaj także:

Wysokoprężna nowość MINI (2007-01-16)

MINI "Clubman" już w kwietniu! (2007-01-08)

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI

Podobne wiadomości:

MINI Cooper S JCW: MINImalizm pełen mocy

MINI Cooper S JCW: MINImalizm pełen mocy

Testy samochodów 2006-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando