mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI będzie oszczędniejszy

MINI będzie oszczędniejszy

Od sierpnia bieżącego roku wersja kultowego MINI Coopera zostanie wyposażona w kilka nowych rozwiązań technicznych mających na celu zmniejszenie wyników spalania. Samochód wyposażony będzie między innymi w system Start-Stop.

MINI będzie oszczędniejszy
Dzięki zastosowaniu systemów ograniczających konsumpcję paliwa model MINI ma palić o 0,7 l. mniej surowca w ciągu każdych przejechanych 100 kilometrów. BMW wyposaży wszystkie MINI z twardym dachem również w tzw. system mikro-hybryd, który dzięki bateriom gromadzi energię podczas hamowania lub „toczenia się” wykorzystując ją do obsługi elektrycznych urządzeń w pojeździe. System ładuje w ten sposób generator prądu w samochodzie, który podczas normalnej jazdy jest odłączony od silnika odciążając jego pracę, a w efekcie ograniczając jego spalanie.

W autach znajdzie się miejsce dla automatycznego systemu Start-Stop. To rozwiązanie zmniejsza spalanie w momencie postoju samochodu np. na światłach lub w korkach wyłączając automatycznie silnik i włączając go po naciśnięciu na pedał sprzęgła. Trzecim rozwiązaniem mającym wpłynąć na ekonomikę MINI jest montaż wskaźnika informującego o odpowiednim momencie zmiany biegów.

Dowiedz się więcej o marce MINI

Czytaj także:

MINI crossover? 2007-05-15

Milionowe Mini 2007-04-05

A jednak Clubman! 2007-03-07

Dwie MINI-premiery 2007-03-07

Gokart pop-kultury powraca... 2006-11-16
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI

Podobne wiadomości:

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.
Odgadnij model Odgadnij model