mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI chce konkurować ze Smartem

MINI chce konkurować ze Smartem

Należąca do grupy BMW brytyjska marka MINI, pracuje nad najmniejszym samochodem w swojej historii. Projekt o nazwie MINI Minor ma być konkurentem między innymi dla marki Smart i jej modelu Fortwo.

MINI chce konkurować ze Smartem
Informacje o nowym modelu w stajni MINI ujawnia magazyn Autocar, który z kolei powołuje się na bezpośrednie źródło z brytyjskiej firmy. Według wstępnych wiadomości, Minor (nazwa robocza) będzie mierzył około 3 metry długości. Póki co nie ujawniono ile miejsc siedzących będzie oferował ten samochód - rozpatrywane są dwa warianty: 2- i 4-miejscowe. MINI w tej chwili nie zamierza montować pod maskę swojego nowego modelu alternatywnych źródeł napędu, ufając tym samym konwencjonalnemu napędowi. Pewne wyobrażenie o samochodzie może przywołać rok 1997. Wówczas na targach w Genewie MINI zaprezentowało studyjny model o nazwie Spiritual, który był perspektywą stworzenia auta, konkurencyjnego do Smarta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart MINI

Podobne wiadomości:

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Komentuj:

~zen 2010-06-03

cenowo też ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech