mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI chce konkurować ze Smartem

MINI chce konkurować ze Smartem

Należąca do grupy BMW brytyjska marka MINI, pracuje nad najmniejszym samochodem w swojej historii. Projekt o nazwie MINI Minor ma być konkurentem między innymi dla marki Smart i jej modelu Fortwo.

MINI chce konkurować ze Smartem
Informacje o nowym modelu w stajni MINI ujawnia magazyn Autocar, który z kolei powołuje się na bezpośrednie źródło z brytyjskiej firmy. Według wstępnych wiadomości, Minor (nazwa robocza) będzie mierzył około 3 metry długości. Póki co nie ujawniono ile miejsc siedzących będzie oferował ten samochód - rozpatrywane są dwa warianty: 2- i 4-miejscowe. MINI w tej chwili nie zamierza montować pod maskę swojego nowego modelu alternatywnych źródeł napędu, ufając tym samym konwencjonalnemu napędowi. Pewne wyobrażenie o samochodzie może przywołać rok 1997. Wówczas na targach w Genewie MINI zaprezentowało studyjny model o nazwie Spiritual, który był perspektywą stworzenia auta, konkurencyjnego do Smarta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart MINI

Podobne wiadomości:

Komatsu i Smart – Olbrzym i mrówka

auto motor i sport 0000-00-00

Ładowarka kontra minisamochód. Opisaliśmy już ponad trzy tysiące aut. Ale takiego porównania nie było. Ponad 32-tonowa ładowarka i 700-kilogramowy samochód osobowy - jeden z najmniejszych na drogach. Czy mały podskoczy dużemu?

Komentuj:

~zen 2010-06-03

cenowo też ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.