mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI ma problemy z pompą

MINI ma problemy z pompą

Wysoka temperatura w komorze silnika może doprowadzić do uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy, zwarcia, a nawet stopienia wtyczki. Usterka ta może się pojawić w benzynowych wersja modeli MINI Cooper oraz Countryman.

MINI ma problemy z pompą
BMW Vertriebs GmbH oddział w Polsce powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwości wystąpienia usterki w niektórych egzemplarzach modeli MINI Cooper i MINI Countryman.

Przedsiębiorca poinformował, że w wymienionych powyżej modelach z silnikami benzynowymi, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w okresie od 07.11.2006 do 18.01.2011, na skutek długotrwałego działania wysokiej temperatury w komorze silnika na plastikową obudowę pompy może dojść do uszkodzenia jej wtyczki elektrycznej. Usterka spowoduje aktywację komunikatu ostrzegawczego o zmniejszeniu efektywności chłodzenia. Prawdopodobieństwo pojawienia się uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy jest bardzo małe.

BMW nie wyklucza możliwości wystąpienia krótkiego zwarcia i dodatkowego stopienia wtyczki w wypadku pozostawienia zamontowanej pompy w długiej perspektywie czasowej. Informuje jednocześnie, że usterka nie stwarza poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia, i wprowadza przedmiotową akcję nie traktując jej jako przywoławczą.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 477 samochodów obu modeli MINI.

Przedsiębiorca poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosił do kontaktu z punktem serwisowym w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostałym właścicielom modeli MINI Cooper i MINI Countryman objętych przedmiotową kampanią, zaleca się kontakt z autoryzowanymi punktami serwisowymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 88 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 otrzymał tytuł Best Pickup na ceremonii Carbuyer Awards 2017. Jurorzy docenili L200 za jego twardy charakter i mocny, czterocylindrowy dieslowski silnik 2,4 l.