mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI na off-road

MINI na off-road

Wygląda na to, że producent samochodów marki MINI zamierza wejść na całkiem nowe terytorium i zdobyć w nim duże udziały. Brytyjska marka pod niemieckim dowództwem zamierza stworzyć samochód bazowany na debiutującym obecnie modelu Clubman, którego wygląd zewnętrzny będzie sugerował bardzo aktywne przeznaczenie.

MINI na off-road

Monte, bo tak prawdopodobnie będzie się nazywać, zostanie wyposażone jedynie w napęd na przednie koła. Samochód będzie musiał przejść szereg gruntownych modyfikacji żeby spokojnie radzić sobie w terenie. W tym zadaniu pomoże mu specjalny "bodykit", który wzmocni jego konstrukcję.

Po raz pierwszy samochód marki MINI będzie pięciodrzwiowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Wpłynie to z pewnością na funkcjonalność małego samochodu. Jeśli chodzi o informacje na temat jednostek silnikowych, to wszystko jest na razie ścisłą tajemnicą. Na pewno auto będzie dostępne z jednostką benzynową o pojemności 1,6 litra oraz dieslem o pojemności 1,4 litra. Wersja z większą jednostką wysokoprężną jest także w najbliższych planach i prawdopodobnie będzie to model o najwyższej specyfikacji.

W nowym MINI zostanie zaimplementowana technologia stop-start, dzięki której zmniejszy się apetyt na paliwo podczas jazdy w zatłoczonych miejskich ulicach. Wraz z Monte pojawi się nowy rodzaj skrzyni biegów oraz system odzysku energii z hamowania. Nie ma co liczyć na wersję hybrydową, gdyż producent odłożył póki co ten pomysł na półkę.

Premiera modelu Monte będzie kluczowym momentem dla marki MINI. Cena auta będzie szacunkowo wyższa o około 10 tysięcy złotych w porównaniu z Clubmanem.

Komentuj:

~mini monte 2008-03-21

pasjomuje się mini od czterech lat i nadal budzą we mnie podziw. Mini coppery widze na codzien bo mieszkam w londynie. a dzisiaj pierwszy raz na własne oczy zobaczyłam clubmana NA ŻYWO!! Jest piękny. Nie moge się doczekać jak zobaczę mini monte.

~arek_g 2007-10-11

Mnie się marzy Cooper S JCW (John Cooper Works), bo już nie mówie o wersji Challenge :) JCW - to moje marzenie, to takie małe Porsche.

~MINI 2007-10-11

MINI są super, to perła wśród małych aut, ale raczej te "zwykłe" (One, Cooper, Cooper S), a nie nowe udziwnione werskje nadwoziowe jak Clubman

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando