mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI na off-road

MINI na off-road

Wygląda na to, że producent samochodów marki MINI zamierza wejść na całkiem nowe terytorium i zdobyć w nim duże udziały. Brytyjska marka pod niemieckim dowództwem zamierza stworzyć samochód bazowany na debiutującym obecnie modelu Clubman, którego wygląd zewnętrzny będzie sugerował bardzo aktywne przeznaczenie.

MINI na off-road

Monte, bo tak prawdopodobnie będzie się nazywać, zostanie wyposażone jedynie w napęd na przednie koła. Samochód będzie musiał przejść szereg gruntownych modyfikacji żeby spokojnie radzić sobie w terenie. W tym zadaniu pomoże mu specjalny "bodykit", który wzmocni jego konstrukcję.

Po raz pierwszy samochód marki MINI będzie pięciodrzwiowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Wpłynie to z pewnością na funkcjonalność małego samochodu. Jeśli chodzi o informacje na temat jednostek silnikowych, to wszystko jest na razie ścisłą tajemnicą. Na pewno auto będzie dostępne z jednostką benzynową o pojemności 1,6 litra oraz dieslem o pojemności 1,4 litra. Wersja z większą jednostką wysokoprężną jest także w najbliższych planach i prawdopodobnie będzie to model o najwyższej specyfikacji.

W nowym MINI zostanie zaimplementowana technologia stop-start, dzięki której zmniejszy się apetyt na paliwo podczas jazdy w zatłoczonych miejskich ulicach. Wraz z Monte pojawi się nowy rodzaj skrzyni biegów oraz system odzysku energii z hamowania. Nie ma co liczyć na wersję hybrydową, gdyż producent odłożył póki co ten pomysł na półkę.

Premiera modelu Monte będzie kluczowym momentem dla marki MINI. Cena auta będzie szacunkowo wyższa o około 10 tysięcy złotych w porównaniu z Clubmanem.

Komentuj:

~mini monte 2008-03-21

pasjomuje się mini od czterech lat i nadal budzą we mnie podziw. Mini coppery widze na codzien bo mieszkam w londynie. a dzisiaj pierwszy raz na własne oczy zobaczyłam clubmana NA ŻYWO!! Jest piękny. Nie moge się doczekać jak zobaczę mini monte.

~arek_g 2007-10-11

Mnie się marzy Cooper S JCW (John Cooper Works), bo już nie mówie o wersji Challenge :) JCW - to moje marzenie, to takie małe Porsche.

~MINI 2007-10-11

MINI są super, to perła wśród małych aut, ale raczej te "zwykłe" (One, Cooper, Cooper S), a nie nowe udziwnione werskje nadwoziowe jak Clubman

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.