mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI pożegna trzy modele

MINI pożegna trzy modele

Brytyjska marka należąca do koncernu BMW nie zamierza tworzyć jak na razie następców modeli Coupe/Roadster i Paceman. Tym samym zakończy się krótka historia mało popularnych braci Mini Coopera.

MINI pożegna trzy modele
Według wyliczeń serwisu IHS Automotive MINI sprzedało 3 858 sztuk modelu Coupe, 2 678 Roadsterów, 7,485 Clubmanów i 8 229 Pacemanów na Starym Kontynencie. Mało? Na to pytanie niech odpowiedzą liczby sprzedanych egzemplarzy Countrymana - 47 177 oraz Coopera - 78 102.

MINI musi być "odpowiedniejsze dla większej ilości ludzi. Naszym priorytetem jest dostarczyć portfolio, oparte na silnych filarach, które będą jasno pokazywać co każde z nich oznacza", powiedział w Genewie Olivier Friedmann, główny menadżer produktu w MINI.

Marka MINI dwa solidne filary już ma. To rzecz jasna Cooper praz Countryman. W Genewie brytyjska marka pokazała koncepcyjny model Clubman, który zapowiada się na trzeci solidny fundament marki. Marki, która teraz będzie ostrożnie podchodzić do swoich produktów. "Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że to nie jest nasz priorytet" - powiedział o Coupe i Roadster Friedmann dodając również, że i Paceman nie jest autem priorytetowym na dziś.

Odsuwając na bok modele Coupe, Roadster i Paceman MINI daje sygnał o zamiarze usunięcia tych aut z gamy. Pytanie jednak na co jeszcze postawi brytyjska marka i jaki model będzie następny po Clubmanie?

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 103 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.
MINI Paceman
MINI Paceman
Cena podstawowa już od: 97 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Nowe MINI Countryman

auto motor i sport 0000-00-00

Wydajniejsze silniki, ulepszone osiągi, nowocześniejszy design. Odświeżone MINI Countryman wjedzie do salonów w lipcu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross