mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI samochodem roku 2003 w Ameryce

MINI samochodem roku 2003 w Ameryce

Małe jest piękne

MINI samochodem roku 2003 w Ameryce

W czasie rozpoczęcia tegorocznego salonu Detroit Auto Show MINI Cooper został wyróżniony tytułem „North American Car of the Year Award 2003”. To najmniejsze auto w historii oferowane na rynku amerykańskim, jakie otrzymało tą nagrodę. Tytuł „North American Car of the Year Award 2003” należy do najbardziej cenionych w branży motoryzacyjnej, ponieważ przyznawany jest tylko dla jednego samochodu w całej Ameryce Północnej. Jury składa się z 50 czołowych amerykańskich i kanadyjskich dziennikarzy związanych z motoryzacją, a oceniających według następujących kryteriów: innowacje, design, bezpieczeństwo, obsługę (utrzymanie), zadowolenia klientów i stosunek ceny do parametrów pojazdu.

Dla marki MINI oznacza to kolejny krok milowy. Od momentu wprowadzenia marki na rynek północnoamerykański, czyli marca 2002, USA stały się drugim co do wielkości rynkiem zbytu MINI, po Wielkiej Brytanii. Do końca 2002 r. sprzedano w USA 24 tys. modele MINI, a w Kanadzie 2 tys. szt.

MINI to pierwsze auto BMW Group, które zdobyło tytuł „North American Car of the Year Award 2003”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport