mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI stuknęła 50-tka

MINI stuknęła 50-tka

W ostatnią sobotę Warszawa mogła przypominać Londyn – nie tylko ze względu na prawdziwie „londyńską pogodę”. Na ulicach pojawiło się kilkadziesiąt różnych modeli kultowej marki MINI, a wokół rozbrzmiewała muzyka Beatlesów. Tak obchodzono 50-te urodziny tej kultowej marki.

MINI stuknęła 50-tka
Pięćdziesiąt lat temu, dokładnie 26 sierpnia 1959 r., firma British Motor Corporation (BMC) zaprezentowała wyniki swoich prac nad nowym, rewolucyjnym, małym samochodem Morris Mini-Minor. Twórcą projektu auta był Alec Issigonis.

W Warszawie miłośnicy starych i nowych modeli MINI zebrali się pod Centrum Bankowo-Finansowym przy Nowym Świecie. Na miejscu stawiło się kilkadziesiąt MINI, z których najstarszy pochodził z 1970 roku, a najnowszy – z 2009. Podczas imprezy po raz pierwszy pokazano też dwie specjalne, urodzinowe wersje – MINI 50 Camden i MINI 50 Mayfair, nawiązujące do dwóch historycznych modeli i dwóch słynnych londyńskich ulic.

Dziedziniec i parking CBF przerodziły się w prawdziwe MINI miasteczko. Było kino MINI, MINI kącik zabaw dla dzieci, MINI DJ Clubman, wystawa zdjęć "MINI KREACJA" oraz sklep, w którym można było kupić markowe gadżety i ubrania z kolekcji MINI.  

Głównym elementem urodzinowej fety była Wielka Parada ulicami Warszawy. Długą kolumnę klasyków i najnowszych modeli MINI otwierał piętrowy londyński autobus z odkrytym dachem. Wśród kilkudziesięciu kierowców MINI dumnie przemierzających miasto znaleźli się między innymi Gosia Baczyńska, Michał Piróg i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Parada wystartowała o 17-ej i w strugach deszczu przejechała przez centrum Warszawy. Na zakończenie był wielki tort z logo MINI i lampka szampana, odśpiewano zgodnie 100 lat i Happy Birthday.

Urodziny MINI świętuje nie tylko Warszawa. W kolejne weekendy fani MINI mogą wziąć udział w imprezach w Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Szczegóły oraz informacje na temat historii marki na stronie www.meetmini.pl
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI Warszawa jubileusz urodziny Alec Issigonis

Podobne wiadomości:

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Komentuj:

~Szkoda że informacja jest po, a nie przed 2009-09-03

Szkoda że informacja jest po, a nie przed imprezą w Wawie :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.