mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MTU Aero Engines inwestuje w Rzeszowie

MTU Aero Engines inwestuje w Rzeszowie

Nową fabrykę oraz Centrum Badawcze otworzy w Rzeszowie niemiecki inwestor MTU Aero Engines. Koncern zainwestuje w ciągu trzech lat ok. 50 mln euro, początkowo zatrudnienie znajdzie tam około 100 osób.

Nowa firma będzie nosiła nazwę MTU Aero Engines Poland.  Koncern przeniesie na teren Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego część produkcji. Nowy oddział zajmie się  rozwojem, produkcją i naprawą części do silników.

Budowa zakładu na działce o powierzchni 7 ha ma się rozpocząć jeszcze tej jesieni, rozpoczęcie produkcji zaplanowano na początek 2009 roku. Do 2012 roku zatrudnionych zostanie tam 400 pracowników. W Centrum Badawczym znajdzie pracę około stu inżynierów.

„Nowa lokalizacja ma dobrze rozwinięte środowisko przemysłowe, znajdują się tam również inne zakłady lotnicze, ma też potencjał wykwalifikowanych pracowników. Nie zamierzamy jednak tylko przenieść do Polski produkcji. Chcemy za pomocą nowej inwestycji rozwijać firmę”  – powiedział Udo Stark, dyrektor naczelny MTU.

Rzeszów wygrał rywalizację o inwestycję MTU z Czechami, Słowacją i Rumunią. Jedną z zalet, która przeważyła o wyborze miasta, jest międzynarodowe lotnisko w Jasionce. Na terenie województwa podkarpackiego działa również prężny klaster Dolina lotnicza, a także Politechnika Rzeszowska, kształcąca m.in. w kierunkach mechanika i budowa maszyn oraz lotnictwo i kosmonautyka.

Przeczytaj także:

Remog otworzy nową fabrykę w Mielcu (2007-05-02)

Gorzycka fabryka AIMT dla BMW (2007-04-16)

Producent gaśnic przenosi produkcję do Polski (2007-10-31)

 

 

Tematy w artykule: dostawcy podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

~Majster 2007-06-12

SUPER !!!!!!!!!!!! Nie bedą nam mieszkańcy tzw Polski "A" mówic, że jestesmy dziadami i do niczego sie nadajemy. Oby tak dalej, trzymam kciuki za Podkarpacie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.