mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MX-5 z twardym dachem

MX-5 z twardym dachem

Japoński producent samochodów, Mazda, zadziwił ostatnio swoich europejskich dystrybutorów faktem, iż do swojego zestawienia zamierza wprowadzić model MX-5 wyposażony w dach typu hardtop.

MX-5 z twardym dachem

Pierwsza generacja modelu MX-5 zadebiutowała w 1989 roku. Wyposażona była w sterowany ręcznie, składany dach. Najnowsza, czyli trzecia odsłona modelu pojawiła się dopiero w zeszłym roku. Fakt dotyczący wprowadzenia nowej wersji bardzo zadziwił europejskich sprzedawców samochodów. Większość z nich uważa, że Mazda MX-5 jest na tyle charakterystycznym modelem, iż nie potrzebuje "sztywnego" dachu.

Zobacz galerię zdjęć modelu Mazda MX-5

Europejski oddział Mazdy na razie nie zamierza rozmawiać na temat modelu, potwierdzając jedynie informację na temat jego premiery podczas brytyjskich targów motoryzacyjnych, 20 lipca. Według sprzedawców pojawienie się na rynku takich samochodów jak Peugeot 206 CC, Peugeot 307 CC, bądź też Nissan Micra C+C będzie miało bardzo znikomy wpływ na sprzedaż modelu MX-5. Wspomnieć należy fakt, że Mazda jest typowym, dwuosobowym roadsterem, co odróżnia ją od reszty. Jedyną, prawdziwą konkurencją dla tego samochodu może być Daihatsu Copen, które posiada dach typu hardtop oraz miejsce dla dwóch osób.

Nowa wersja samochodu powinna pojawić się w salonach samochodowych już na początku września, a jego cena będzie najprawdopodobniej wyższa o 10 procent od ceny modelu bazowego. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat tego, kto będzie producentem dachu do samochodu. Wiadomo jedynie, że cały mechanizm będzie ukryty tuż za przednim rzędem foteli dzięki czemu nie ucierpi na tym przestrzeń bagażowa.

Czytaj także:

Defekt Mazdy 5 i Mazdy 6 (2006-06-02)

Bezawaryjne Japończyki (2006-05-18)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.