mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MX-5 z twardym dachem

MX-5 z twardym dachem

Japoński producent samochodów, Mazda, zadziwił ostatnio swoich europejskich dystrybutorów faktem, iż do swojego zestawienia zamierza wprowadzić model MX-5 wyposażony w dach typu hardtop.

MX-5 z twardym dachem

Pierwsza generacja modelu MX-5 zadebiutowała w 1989 roku. Wyposażona była w sterowany ręcznie, składany dach. Najnowsza, czyli trzecia odsłona modelu pojawiła się dopiero w zeszłym roku. Fakt dotyczący wprowadzenia nowej wersji bardzo zadziwił europejskich sprzedawców samochodów. Większość z nich uważa, że Mazda MX-5 jest na tyle charakterystycznym modelem, iż nie potrzebuje "sztywnego" dachu.

Zobacz galerię zdjęć modelu Mazda MX-5

Europejski oddział Mazdy na razie nie zamierza rozmawiać na temat modelu, potwierdzając jedynie informację na temat jego premiery podczas brytyjskich targów motoryzacyjnych, 20 lipca. Według sprzedawców pojawienie się na rynku takich samochodów jak Peugeot 206 CC, Peugeot 307 CC, bądź też Nissan Micra C+C będzie miało bardzo znikomy wpływ na sprzedaż modelu MX-5. Wspomnieć należy fakt, że Mazda jest typowym, dwuosobowym roadsterem, co odróżnia ją od reszty. Jedyną, prawdziwą konkurencją dla tego samochodu może być Daihatsu Copen, które posiada dach typu hardtop oraz miejsce dla dwóch osób.

Nowa wersja samochodu powinna pojawić się w salonach samochodowych już na początku września, a jego cena będzie najprawdopodobniej wyższa o 10 procent od ceny modelu bazowego. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat tego, kto będzie producentem dachu do samochodu. Wiadomo jedynie, że cały mechanizm będzie ukryty tuż za przednim rzędem foteli dzięki czemu nie ucierpi na tym przestrzeń bagażowa.

Czytaj także:

Defekt Mazdy 5 i Mazdy 6 (2006-06-02)

Bezawaryjne Japończyki (2006-05-18)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.