mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mäkinen szkolił Kajetanowicza

Mäkinen szkolił Kajetanowicza

W towarzystwie i pod czujnym okiem czterokrotnego rajdowego mistrza świata odbyły się testy Subaru Poland Rally Team. Tommi Mäkinen, którego samochodem zespół wystartuje w zbliżającym się Rajdzie Elmot, przyjechał na Dolny Śląsk i wspólnie z Kajetanem Kajetanowiczem pracował nad ustawieniami Subaru Imprezy.

Mäkinen szkolił Kajetanowicza
Mäkinen gościł w Polsce podczas Rajdu Barbórka, ale we wtorek po raz pierwszy w życiu odwiedził Dolny Śląsk. Tommi ostatnie dwa lata swojej kariery spędził w Subaru World Rally Team, następnie założył swoją firmę - Tommi Mäkinen Racing i zajął się budową oraz rozwojem Subaru grupy N. - Najnowsza specyfikacja Imprezy będzie miała przede wszystkim o jeden milimetr większą zwężkę. Dzięki nowym regulaminom Subaru także stanie się lżejsze. Samochody grupy N są przez cały czas ulepszane - powiedział Tommi Mäkinen. Pod koniec zeszłego sezonu Tommi poznał Kajetana podczas testów we Włoszech. - Kajetan to bardzo dobry i szybki kierowca, a wiem, że najbliższy rajd jest jednym z jego ulubionych - dodał rajdowy mistrz świata.

Kajetan Kajetanowicz: - Ogromnie cieszę się, że po kilku miesiącach przerwy w jeździe profesjonalnym samochodem rajdowym ponownie mogę wsiąść za kierownicę i rozpocząć kolejny sezon. Tommi to niezwykle doświadczony zawodnik i wspólnie postanowiliśmy pracować nad ustawieniami Subaru, którym wystartujemy z Jarkiem już za kilka dni w Rajdzie Elmot. Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się dziś wypracować jeśli chodzi o bardzo ważną kwestię, czyli zawieszenie. Tommi, dzięki swojej ogromnej wiedzy, potrafi doradzić jak dobrze zestroić i dopracować ustawienia zawieszenia, a także pracę dyferencjałów i cały balans samochodu, aby wszystko razem sprawnie funkcjonowało.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Kajetan Kajetanowicz

Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.