mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mäkinen szkolił Kajetanowicza

Mäkinen szkolił Kajetanowicza

W towarzystwie i pod czujnym okiem czterokrotnego rajdowego mistrza świata odbyły się testy Subaru Poland Rally Team. Tommi Mäkinen, którego samochodem zespół wystartuje w zbliżającym się Rajdzie Elmot, przyjechał na Dolny Śląsk i wspólnie z Kajetanem Kajetanowiczem pracował nad ustawieniami Subaru Imprezy.

Mäkinen szkolił Kajetanowicza
Mäkinen gościł w Polsce podczas Rajdu Barbórka, ale we wtorek po raz pierwszy w życiu odwiedził Dolny Śląsk. Tommi ostatnie dwa lata swojej kariery spędził w Subaru World Rally Team, następnie założył swoją firmę - Tommi Mäkinen Racing i zajął się budową oraz rozwojem Subaru grupy N. - Najnowsza specyfikacja Imprezy będzie miała przede wszystkim o jeden milimetr większą zwężkę. Dzięki nowym regulaminom Subaru także stanie się lżejsze. Samochody grupy N są przez cały czas ulepszane - powiedział Tommi Mäkinen. Pod koniec zeszłego sezonu Tommi poznał Kajetana podczas testów we Włoszech. - Kajetan to bardzo dobry i szybki kierowca, a wiem, że najbliższy rajd jest jednym z jego ulubionych - dodał rajdowy mistrz świata.

Kajetan Kajetanowicz: - Ogromnie cieszę się, że po kilku miesiącach przerwy w jeździe profesjonalnym samochodem rajdowym ponownie mogę wsiąść za kierownicę i rozpocząć kolejny sezon. Tommi to niezwykle doświadczony zawodnik i wspólnie postanowiliśmy pracować nad ustawieniami Subaru, którym wystartujemy z Jarkiem już za kilka dni w Rajdzie Elmot. Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się dziś wypracować jeśli chodzi o bardzo ważną kwestię, czyli zawieszenie. Tommi, dzięki swojej ogromnej wiedzy, potrafi doradzić jak dobrze zestroić i dopracować ustawienia zawieszenia, a także pracę dyferencjałów i cały balans samochodu, aby wszystko razem sprawnie funkcjonowało.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Kajetan Kajetanowicz

Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.