mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > M-klasa też z hybrydą

M-klasa też z hybrydą

Po Lexusie RX 400h, zapowiedziach hybrydowego Porsche Cayenne i pierwszych doświadczeniach Forda z modelem Escape Hybrid, w ślad za swoją najgroźniejszą konkurencją podąża Mercedes.

M-klasa też z hybrydą

Podczas wystawy motoryzacyjnej w Detroit pokazano nie tylko same auto, ale i system przeniesienia napędu, który (co widać na zdjęciu) zawiera w sobie dwa silniki elektryczne. Z dotychczasowych informacji wynika, że inżynierowie Mercedesa są już w fazie ostatecznych testów mających na celu zgrać pracę całego systemu.

Warty podkreślenia jest fakt samodzielnego opracowania tego rozwiązania. Najprawdopodobniej również duża terenówka była od początku projektowana jako zdolna pomieścić większy i bardziej skomplikowany zespół napędowy. Silniki elektryczne są połączone z automatyczną skrzynią 7G, co zapewnia kompaktowy wymiar i łatwość montażu. Oba generują po 34 KM, ale 141 Nm mniejszy i 221 Nm większy.

Cały system ma zapewnić sprawność poruszania się modelu Mercedes Klasa M w mieście bez użycia tradycyjnego motoru. Natomiast przy zwiększonym zapotrzebowaniu na moc, rolę wiodącą przejmuje właśnie tradycyjna jednostka, podczas gdy dodatkowe silniczki ładują akumulatory.


Targi NAIAS Detroit
Druga genaracja M-klasy

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport