mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > M-klasa też z hybrydą

M-klasa też z hybrydą

Po Lexusie RX 400h, zapowiedziach hybrydowego Porsche Cayenne i pierwszych doświadczeniach Forda z modelem Escape Hybrid, w ślad za swoją najgroźniejszą konkurencją podąża Mercedes.

M-klasa też z hybrydą

Podczas wystawy motoryzacyjnej w Detroit pokazano nie tylko same auto, ale i system przeniesienia napędu, który (co widać na zdjęciu) zawiera w sobie dwa silniki elektryczne. Z dotychczasowych informacji wynika, że inżynierowie Mercedesa są już w fazie ostatecznych testów mających na celu zgrać pracę całego systemu.

Warty podkreślenia jest fakt samodzielnego opracowania tego rozwiązania. Najprawdopodobniej również duża terenówka była od początku projektowana jako zdolna pomieścić większy i bardziej skomplikowany zespół napędowy. Silniki elektryczne są połączone z automatyczną skrzynią 7G, co zapewnia kompaktowy wymiar i łatwość montażu. Oba generują po 34 KM, ale 141 Nm mniejszy i 221 Nm większy.

Cały system ma zapewnić sprawność poruszania się modelu Mercedes Klasa M w mieście bez użycia tradycyjnego motoru. Natomiast przy zwiększonym zapotrzebowaniu na moc, rolę wiodącą przejmuje właśnie tradycyjna jednostka, podczas gdy dodatkowe silniczki ładują akumulatory.


Targi NAIAS Detroit
Druga genaracja M-klasy

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.